Az Aréna Plázában, az Árkádban és a Mammutban lévő egységeknél indul a majdnem teljes digitalizálás, de a tervek szerint az év végéig a mobilszolgáltató szinte összes saját tulajdonú üzlete megújul.

A Telenor jelenleg 138 üzletet működtet, ebből 30 a saját tulajdonú, de mint azt a Bitportnak Christopher Laska vezérigazgató elmondta, a cél, hogy a teljes állományon belül dinamikusan növekedjen a saját egységek aránya. Az összes üzlet digitalizálására több milliárd forintot fordít a cég, a projekt teljesen a magyarországi leányvállalat kezdeményezése. Ha a hazai digitális dizájn megtetszik az anyavállalatnak, átvehetik a Telenor más érdekeltségei is.         

Szakítanak a passzív bemutatótermi felfogással 

A megújult egységek teljes mértékben szakítanak a hagyományos bemutatótermi felfogással, az  ügyintézőkhöz táblagépeken lehet bejelentkezni. Az egyedi kialakítású boltokban a legújabb okoseszközök széles választékát állítják ki, amelyeket digitális szakértők segítségével lehet kipróbálni.

A termékeket és szolgáltatásokat a digitális élet négy legfontosabb tematikája köré: egészség, élménymegosztás, szórakozás és a hatékonyságnövelés rendezik. Például a szórakozás pultnál az ügyfelek az online videózáshoz kapcsolódó MyTV-t, a korlátlan zenehallgatást biztosító Deezert, vagy a Samsung okosóráját és VR-sisakját próbálhatják ki.

Vásárlás előtti próba

A vezérigazgató kiemelte, annak ellenére, hogy az ügyfelek egyre inkább a webes ügyfélszolgálati csatornákat használják, mégis igénylik a fizikai boltok meglétét is. Utóbbival a cég elsősorban azt a lehetőséget akarja megadni az ügyfeleknek, hogy azelőtt próbálhassák ki az aktuálisan kínált szolgáltatásokat és eszközöket, mielőtt megvásárolják azokat.

Az új típusú egységekben az ügyfelek az ügyintézőkhöz való bejelentkezéskor megadják mobilszámukat, amire a rendszertől SMS-értesítést kapnak, ha hamarosan sorra kerülnek. A készülékek elrendezése is alkalmazkodik a változó vevői elvárásokhoz, az okostelefonok és a táblagépek nem a vételáruk szerint vannak elrendezve a falon, hanem a már említett tematikák mentén a pultokon. Megszűnik az árcímkézés, a vásárlók a készülék képernyőjéről értesülnek a legfontosabb műszaki paraméterek mellett azok áráról is.

Mobilitás

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.