Tizennégy éves történet ért véget tegnap: a Gigaom közleményben tudatta olvasóival, hogy kénytelen bezárni. Az ok: nincs pénz. Nem sikerült pénzre váltani a havi 6,5 millió egyedi látogatót.
Az indiai születésű Om Perkash Malik, aki egyébként eredeti végzettsége szerint kémikus, 1993 ban költözött az USA-ba, és ott már újságíróként dolgozott. 2001-ben hozta létre blogját, a GigaOM-et, amely hamarosan az egyik legismertebb technológiai blog lett világszerte. Havonta mintegy félmillióan olvasták a blogot, amely néhány évvel később felkerült a CNET 100 legbefolyásosabb blogjának listájára.
Tartalomgyártástól a kutatásig
A GigaOM igazából 2006 után kezdett felfutni. Ekkor Malik már főállásban foglalkozott az oldallal, és fokozatosan terjesztette ki a tevékenységét. Készítettek és pénzért értékesítettek kutatásokat, elemzéseket, rangos konferenciákat szerveztek, valamint a tartalom is bővül más tematikus technológiai blogok integrálásával.
A GigaOM legnagyobb akvizíciója 2012-ben volt, amikor megszerezték a Guardian Media Group tagjaként, de önálló vállalkozásként működő ContentNext Media vállalkozást. Akkor a felvásárlásról azt írták, hogy ettől várják a tartalom további bővülését és az európai jelenlét erősödését. A ContentNext oldalai egyébként havi 720 ezer látogatót vonzottak havonta. A felvásárlással immár közel 60 fős stábbal dolgozott a GigaOM.
A terjeszkedési tervek ellenére nem nagyon sikerült azonban nyereségessé tenni a vállalkozást. Hiába sikerült kockázati tőkét is bevonni, az eredmények elmaradtak a várakozásoktól. Tegnap pedig azt is bejelentették, hogy leállítják az oldalt. A hírek szerint egy ideje már a szerzőket sem tudták fizetni.
Tavaly egyébként Malik elhagyta a céget, az írást azonban nem adta fel, személyes blogján továbbra is technológiai témájú posztokat és elemzéseket közöl. Most személyes hangú bejegyzésben búcsúzott az oldaltól.
Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban
A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak