Az Om Malik alapított GigaOM, amely egyszemélyes blogból nőtte ki magát médiavállalkozássá, csődöt jelentett.

Tizennégy éves történet ért véget tegnap: a Gigaom közleményben tudatta olvasóival, hogy kénytelen bezárni. Az ok: nincs pénz. Nem sikerült pénzre váltani a havi 6,5 millió egyedi látogatót.

Az indiai születésű Om Perkash Malik, aki egyébként eredeti végzettsége szerint kémikus, 1993 ban költözött az USA-ba, és ott már újságíróként dolgozott. 2001-ben hozta létre blogját, a GigaOM-et, amely hamarosan az egyik legismertebb technológiai blog lett világszerte. Havonta mintegy félmillióan olvasták a blogot, amely néhány évvel később felkerült a CNET 100 legbefolyásosabb blogjának listájára.

Tartalomgyártástól a kutatásig

A GigaOM igazából 2006 után kezdett felfutni. Ekkor Malik már főállásban foglalkozott az oldallal, és fokozatosan terjesztette ki a tevékenységét. Készítettek és pénzért értékesítettek kutatásokat, elemzéseket, rangos konferenciákat szerveztek, valamint a tartalom is bővül más tematikus technológiai blogok integrálásával.

A GigaOM legnagyobb akvizíciója 2012-ben volt, amikor megszerezték a Guardian Media Group tagjaként, de önálló vállalkozásként működő ContentNext Media vállalkozást. Akkor a felvásárlásról azt írták, hogy ettől várják a tartalom további bővülését és az európai jelenlét erősödését. A ContentNext oldalai egyébként havi 720 ezer látogatót vonzottak havonta. A felvásárlással immár közel 60 fős stábbal dolgozott a GigaOM.

A terjeszkedési tervek ellenére nem nagyon sikerült azonban nyereségessé tenni a vállalkozást. Hiába sikerült kockázati tőkét is bevonni, az eredmények elmaradtak a várakozásoktól. Tegnap pedig azt is bejelentették, hogy leállítják az oldalt. A hírek szerint egy ideje már a szerzőket sem tudták fizetni.

Tavaly egyébként Malik elhagyta a céget, az írást azonban nem adta fel, személyes blogján továbbra is technológiai témájú posztokat és elemzéseket közöl. Most személyes hangú bejegyzésben búcsúzott az oldaltól.

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.