Ugyan lokális tartalom sok országban egyáltalán nincs, mégis nagyon megy a szekér az internetes tévézés gigászának.

Nagy meglepetést hozott a korlátlan online tévézést kínáló Netflix idei harmadik negyedéves üzleti eredménye. Bár a jelentéssel együtt érkezett egy csalódást keltő kommentár is, a befektetők vörösre tapsolták tenyerüket, mert a vártnál lényegesen több új előfizetőt sikerült szerezni.

More, more, more...

A Netflix év elején egy huszáros lépéssel Kínát leszámítva szinte a világ valamennyi jelentős országában, így például hazánkban is megjelent az előfizetés-alapú igény szerinti videó (S-VOD) szolgáltatásával. A korábban rendkívül fejnehéz, azaz USA-központú vállalkozás ezzel elindult a globális szuperhatalommá válás útján. Az év elején ugyan kicsit még döcögött a szekér, de mostanra nagyon felgyorsultak a folyamatok.

A friss adatok szerint a cég a szeptember végével záródó negyedévben 3,2 millió új nemzetközi előfizetőt szerzett, miközben a korábbi várakozások csak 2 milliós bővüléssel kalkuláltak. Hasonló eltérés látszik az amerikai piacon is: ott a vártnál közel 20 százalékkal többen, 370 ezren csatlakozak. Ezzel összesen már bő 86 millió előfizetője van a cégnek, amiből közel 40 milliós az USA-n kívüliek tábora.

A Netflix befektetői korábban azért aggódtak, mert az eredeti tartalom előállítására szánt egyre nagyobb összegket nem látták gazdaságilag racionálisnak az előfizetői szám potenciális növekedéséhez képest. Ezért jött most rendkívül jókor a menedzsment számára a váratlanul magas adat, hiszen így minden gond nélkül bejelenthették az újabb költségemelést. A cég a tervek szerint 2017-ben az ideinél egymilliárd dollárral többet, azaz  6 milliárdot fog többek között olyan sorozatokra költeni, mint amilyen a House of Cards, vagy éppen az idei sláger, a Stranger Things.

Kína kimarad

A januári nagy ugrását követően a Netflix szolgáltatási világtérképen egyetlen fájó folt maradt, az egyre nagyobb üzleti potenciállal rendelkező Kína. A távol-keleti országba természetesen nagyon szeretne beférkőzni az amerikai szolgáltató, ám most hivatalosan is megerősítették, hogy ez jó időre lekerül a napirendről. A jogszabályi környezet "kihívásai" miatt így maximum abból csinálhat ott pénzt a cég, hogy kínai szolgáltatóknak értékesíti saját tartalmait.   

Ez a rossz hír sem ronthatta el azonban a részvényesek örömét, aminek következtében a Netflix-papírok hatalmas, nagyjából 20 százalékos emelkedést produkáltak a zárást követő kereskedésben.  

Közösség & HR

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.