A fenti mondattal vezette be Koh Dong-jin, a Samsung mobil üzletágának vezetője a megjelenés előtt álló Galaxy Note 7 beépített írisz-szkennerének bemutatását. Maga a technológia azért közkedvelt a biometriára alapuló azonosításban hívők között, mert – szemben az ujjlenyomattal, ami könnyen változhat egy sérülés nyomán – az írisz gyakorlatilag egész életünk során állandó. Születésünk után 18-20 hónappal véglegessé és egyedivé válik, jelenlegi ismereteink szerint nem reprodukálható.
Alapvetően fontos, mondhatni vevőcsalogató funkció a Galaxy Note 7 beépített írisz-szkennere. Az okostelefonok és a tabletek között elhelyezkedő hibrid készülék ezen képességével a Samsung reményei szerint a biztonságtudatosabb felhasználók körében is nagyobb népszerűségre tehet majd szert.
Maga a technológia annyira biztonságos, hogy számos dél-koreai bank már használja is saját céljaira. Többek között a Shinhan Bank, a Woori Bank és a KEB Hana Bank alkalmazza ezt az eljárást, árulta el Koh. Ennek köszönhetően egyébként az augusztus 19-én piacra lépő Note 7 koreai felhasználói képesek lesznek pusztán szemük révén azonosítani magukat a támogatott bankok weboldalain és mobilbanki szolgáltatásain keresztül.
Jelenleg ugyan csupán Dél-Koreára korlátozódik az írisz-szkenner pénzügyi oldalról jövő támogatottsága, de a Samsung elárulta, hogy már folynak a tárgyalások az olyan nagy amerikai bankokkal is, mint a Citibank, a Bank of America és a US Bank. Amennyiben sikerül megállapodniuk a dél-koreaiaknak az érintett pénzintézetekkel, akkor könnyen de facto standarddá válhat a Samsung megoldása, ami nyilvánvaló gazdasági előnyökkel járna a távol-keleti elektronikai óriásnak.
Mire képes még?
A Samsung Galaxy Note 7 igazán impozáns tulajdonságokkal jelentkezik majd. Ezek közül leginkább a 64 GB-nyi belső tárhely és a 4 GB-nyi RAM érdemel említést. Érdekesség, hogy a vállalat mobilos részlegéért felelős vezetője nemrég felvetette egy még többet tudó modell (128 GB tárterület, 6 GB RAM) létrejöttének lehetőségét, igaz, ezzel csak a kínai piacra koncentrálnának.
Az Egyesült Államokban – szolgáltatótól függően – 834-880 dolláros áron kerül majd forgalomba, ez átszámítva alig marad negyed millió forint alatt. További részletek erre találhatók.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak