A CES-en pedig bemutatta. Van benne Wi-Fi, Bluetooth, Linux fut rajta, és Edisonnak hívják. És gyorsan egy versenyt is kiírtak az alkalmazására.

SD-kártya méretű, működő PC-t épített az Intel. A CES-en Brian Krzanich elnök-vezérigazgató mutatta be az Edison névre keresztelt számítógépet (a fenti képen az Intel-vezér épp felmutatja az új PC-t). A gép a tavaly szeptemberi Intel Developer Forumon bemutatott Quark processzorra épül. Az Atomnál kisebb méretű és teljesítményű, 22 nanométeres technológiával készült lapkát kifejezetten miniatűr eszközökhöz tervezte az Internet of Things, azaz a dolgok internete jegyében. A tervek szerint az interneten keresztül egymással kommunikáló eszközökben lehet majd használni a chipet, például szenzorokban, intelligens, testre szerelhető diagnosztikai eszközökben és így tovább.

Az Edisonnal azt a lehetőséget mutatta be az Intel, hogy valósítható meg gyakorlatban a miniatürizálás Quarkra építkezve. A teljes Pentium kategóriájú PC-t beépítették az intelligens babamegfigyelő rendszer, a Nursery 2.0 néhány eszközébe is. A Mimo érzékelői által rögzített információkat akár egy kávésbögrén is meg lehet az Edison segítségével. De ugyanígy, az etetési idő közeledtével bekapcsolja a rendszer a tejmelegítőt, és megfelelő hőmérsékletűre melegíti a tejet.

1,3 millió dolláros ötletek

Az Intel – serkentendő a fejlesztők érdeklődését a miniatürözálási koncepciója iránt – 1,3 millió dollár összdíjazású versenyt hirdetett Make It Wearable címmel. A verseny honlapján két kategóriában lehet nevezni. A Visionary kategóriában futurisztikus elképzeléseket várnak. Ebben a kategórában öt győztes hirdetnek, akik a 5000 dolláros díj mellett meghívást kapnak a verseny New York-i záró eseményére.

A Development kategóriában kifejezetten fejlesztési ötleteket várnak. A pályázatok során a koncepció eredetisége, a benne rejlő innovációs potenciál, a megvalósíthatóság mellett azt is figyelembe veszik, hogy lehet-e megfelelő üzleti modellt ráépíteni. Ebben a kategóriában az első díj  500 ezer dollár, a második helyezett 200 ezerrel, a harmadik pedig 100 ezerrel lesz gazdagabb, de a verseny tíz döntőse is kap egyenként 50 ezer dollárt.

A Visioner kategóriában február 24-től nyitják a versenyt, a Development kategória a nyár folyamán nyílik meg, de már most lehet regisztrálni a Make It Wearable honlapon, ahol a pontos feltételeket is megtalálják az érdeklődők. A végén pedig jöjjön a verseny kedvcsináló videója by Intel.

Mobilitás

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.