Az Intel szerint a jövőben minden számítástechnikai eszköz valamilyen formában kapcsolatban lesz a többivel, ehhez pedig a chipgyártó is hozzájárulna saját vezeték nélküli megoldásaival.
Justin Rattner műszaki igazgató a vállalat szeptemberi, San Franciscó-i fejlesztői fórumán (IDF) beszélt a számítástechnikai eszközök vezeték nélküli összekapcsolásáról, illetve azokról a kutatásokról, amelyeket az Intel folytat ezen a területen. Rattner szerint mindig kockázatos dolog technológiai jellegű előrejelzésekbe bonyolódni, ám az már ma is világosan látszik, hogy a közeljövőben az összes, számítási feladatokat végző (értsd: processzorral rendelkező) termék hálózati kapcsolattal is rendelkezik majd. Ezzel kapcsolatban felidézte például az
akkor még inteles Patrick Gelsinger tíz évvel ezelőtti jóslatát, amely szerint a vezeték nélküli kommunikációs funkciókat nemsokára már a lapkákra integrálják.
Moore rádiója ■ A feladatot a gyártónak mára sikerült megoldania a Rosepoint néven fejlesztett, 32 nanométeres gyártástechnológiával készülő chippel, amelyben a kétmagos Atom processzor mellé egy digitális Wi-Fi rádiót is sikerült elhelyezni. Mindez azért érdekes, mert az új tesztmodell már a Moore-törvény követelményeit is szem előtt tartva készült, kiváltva a korábban alkalmazott, analóg megoldásokat, amelyeknek teljesítménye egyre romlik a méretbeli skálázódással. Ezt a kérdést jellemzően különálló, a Wi-Fi mellett Bluetooth- és FM-képes rádiós vezérlőchipekkel oldják meg.

A drótoktól való szabadulási kísérlet másik eleme a 2009-ben életre hívott Wireless Gigabit (WiGig) szabvány, amely mögé az Intel
több nehézsúlyú iparági szereplő is felsorakozott. A WiGig a Wi-Fi-től eltérő hullámhosszt használ, és amellett, hogy visszafelé kompatibilis vele, alkalmasabb az olyan alkalamazások kiszolgálására, amelyek videófolyamokat kezelnek vagy mondjuk fájlokat szinkronizálnak. A WiGig Alliance vezetőjét is delegáló Intel szerint a minősítési program már 2013 közepén elindul, és az első kereskedelmi termékek még a jövő év vége előtt a boltokba kerülhetnek.
Nyugdíjaznák a jelszavakat ■ A videófolyamokkal kapcsolatban a fejlesztői fórumon is megfogalmazódott, hogy a vezeték nélküli hálózatoknak még bőven van hová fejlődniük, amit kiemelt a
Video Aware Wireless Networks néven futó egyetemi kutatási projekt demója. Az Intel ugynacsak bemutatta a Spring Meadow technológiát, amely
az ultrabook PC-kben alkalmazott Smart Connect Technology hiányosságait hivatott kiküszöbölni a bejövő hálózati forgalom elemzésével. Ennek célja a CPU-használat csökkentése, ezen keresztül pedig az akku-üzemidő növelése, hogy a frissítések vagy levelek letöltésére felébresztett rendszer ne "aludjon vissza" véglegesen.
A chipgyártó saját biometrikus azonosítási megoldása a vezeték nélküli fejlesztések vadhajtásának tűnik. Az Intel Labs elképzelése szerint a felhasználónak elég volna elhúznia a tenyerét a tabletekbe épített szenzor előtt, és ezzel a közösségi hálózatoktól kezdve a banki szolgáltatásokig mindenhez hozzáférhetne, teljességgel kiváltva a különféle fiókok és jelszavak számon tartását és rendszeres beírkálását. Ez első hallásra akkor sem tűnik jó ötletnek, ha az Intel olyan készségekkel látja el a megfelelő készülékeket, mint a beépített gyorsulásmérő, amely azonnal kilépteti a tulajdonost, ha az leteszi a gépet. A kritikák szerint a biometrikus megoldásoknak támogatniuk, nem helyettesíteniük kell a hagyományos jelszavakat - különösen, hogy elég nehézkes dolog kezet cserélni, ha felmerül az illetéktelen hozzáférés gyanúja.