A régió vezetőjévé kinevezett Betzalel Kenigsztein feladatait augusztus 15-étől Severina Pascu veszi át. Az új ügyvezető a cég román vállalatát is irányítja.
A Liberty Global átszervezi a közép-kelet-európai régióban a szervezetét. Ennek részeként augusztus 15-i hatállyal Severina Pascu, a UPC Románia jelenlegi ügyvezető igazgatója kap megbízatást a UPC Magyarország ügyvezető igazgatói tisztségének ellátására. Severina Pascu korábbi pozícióját is megtartja.

Pascut 2011-ben nevezték ki a UPC Románia élére. Legfontosabb eredménye, hogy stabilizálta, majd újra növekedési pályára állította a vállalatot. A céghez egyébként 2008-ban csatlakozott, kezdetben a UPC Románia pénzügyi igazgatói tisztségét töltötte be. A UPC-t megelőzően a CAIB Románia befektetési bank pénzügyi vezetőjeként dolgozott, illetve az amerikai Metromedia International kábelcégnél és a KPMG-nél töltött be különböző tisztségeket Romániában és az Egyesült Királyságban.

A magyar leányvállalat jelenlegi vezérigazgatója, Betzalel Kenigszteint augusztus 15-től a Kelet-Közép-Európai Térség ügyvezető igazgatójaként folytatja tevékenységét. Ebben a pozíciójában Diederik Karsten, a Liberty Global európai vállalatcsoportja vezetőjének közvetlen beosztottja lesz. Kenigszteint Amszterdamból felügyeli régiót (Lengyelország, Magyarország, Románia, Cseh Köztársaság, Szlovákia) és a UPC Direct szolgáltatásokat is. Az egyes országok UPC-vállalkozásainak vezérigazgatói közvetlenül az ő irányítása alatt végzik tevékenységüket a továbbiakban.

A Liberty Global menedzsmentje a Virgin Media megvásárlása miatt előállt helyzettel magyarázta az átszervezés szükségességét. A Virgin Mediával együtt a vállalatcsoport mérete jelentősen megnövekedett, ami a vezetőségi struktúra kiigazítását tette szükségessé. A menedzsment úgy véli, az új struktúrában a vezetőség kiemelt figyelemben tudja részesíteni a kelet-közép-európai régióban működő vállalkozások egyedi sajátosságait és igényeit, illetve nagyobb tere lesz ezen vállalkozások regionális szintű együttműködésének is.

Virtuális szolgáltatóként lép a mobilinternet-piacra a UPC
Szövetséget kötött két távközlési szolgáltató
A Telekom és a UPC uralja a hazai vezetékes szélessávú piacot

Senki nem érti és senkinek nem kell, mégis öntik bele a pénzt – mi az?

A válasz természetesen a generatív mesterséges intelligencia, amire a Gartner szerint idén közel 650 milliárd dollárt költ a világ.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.