A finnek mérnökei a mai napig dolgoznak egy olcsó, Android alapú Nokia mobilon.

A Nokia 2011-ben a Windows Phone mellett döntött. Az üzleti lépés azóta is ádáz viták tárgyát képezi. Mi lett volna, ha a mára 80 százalékos részesedéssel bíró Androidot választják? Milyen hatással lett volna ez a piacra? Vajon meg tudott volna így is erősödni a Samsung, vagy vele szemben a finnek is elvesztették volna a harcot, és beleszürkültek volna a mezőnybe?

Nem tesznek le róla  A kérdésekre nehezen adható válasz, ennek ellenére az Android- (és egyben Nokia-) rajongók soha nem tettek le arról, hogy kedvenc gyártójuk mégiscsak odakeveredik valahogy a zöld robot környékére. A Nokia Microsofttal kötött házassága annak idején alaposan lehűtötte a kedélyeket, és azt is lehetett tudni, hogy a megállapodás kizárja bármiféle elkalandozás lehetőségét. A pár héttel ezelőtt bejelentett felvásárlás híre azonban újra megmozgatta a pletykaforrásokat, a legújabb pedig konkrétumokkal is szolgál az Android és a Nokia viszonyáról. 
 

Sokak álma, ami egyelőre csak fotomontázsokon létezik

A kérdés újratárgyalását a New York Times kezdte, mivel a lap belsős forrásokra hivatkozva azt állította, hogy a Nokia már bőven a felvásárlás híre előtt elkezdett az Androiddal mint vészforgatókönyvvel foglalkozni. A tervek szerint a vezetőség kereste a kiutat a Microsoft partnerségéből, léteztek Androidot futtató teszt Lumiák, amelyeket a B-terv keretében 2014-ben dobtak volna piacra. Az egész sztorira most egy kínai oldal erősített rá, amely szerint a gyártó Kínában dolgozó fejlesztési szakemberei a mai napig foglalkoznak a speciális Nokiákkal, a projektet nem állították le, sőt a Foxconn 10 ezer darabot legyártott és ki is szállított a Mountain View kódnéven futó készülékből.

B-terv: Android  A Kínából érkező hírek szerint az előbb említett divízió munkáját a Microsoft felvásárlásának híre ellenére sem állították le, olyannyira nem, hogy a fejlesztés egészen addig folyhat, míg a Nokia és a Microsoft közötti novemberi nagy megbeszélésen jóvá nem hagyják, és véglegesítik a tranzakciót. Mindezek ellenére csekély esély van arra, hogy a Nokia folytathassa a mobilgyártást, arra pedig még kevesebb, hogy ezt az Androiddal tegye. Ugyanakkor szakértők arra is figyelmeztetnek, hogy ameddig a megállapodást nem zárták le a felek, bármilyen fordulat elképzelhető.
 

Zilliacus: a Newkia kitalálója

Akad olyan is, aki nem csak siránkozik a Nokia sorsán, hanem lépéseket is tesz azért, hogy a nagy múltú gyártó szellemiségét és felállított minőségét valahogy megmentse. Thomas Zilliacus a Nokia–Microsoft paktum nyilvánossá válása után azonnal bejelentette, hogy megalapította a Newkia nevű startupot, ami már a nevében (New + Nokia) is utal a missziójára. A Nokiánál 15 évet lehúzó, jelenleg Szingapúrban élő Zilliacus a Zdnet-nek adott interjújában elmondta, hogy a bejelentés után közel 50 emailt kapott volt vagy jelenlegi Nokia dolgozóktól, akik mind felajánlották szaktudásukat, sőt egy finn város polgármestere ingyen biztosítana irodát a frissen alakult cégnek.
 

Titkolózott a Nokia a Microsoft előtt
Megrázta a világot a Nokia-Microsoft üzlet
Nokia Lumia 620 teszt: olcsósított Windows Phone 8 

A Newkia kizárólag az Androidban látja a kiutat, a tervek szerint egy éven belül kirukkolnak az első készülékükkel, amellyel egyértelműen az ős Nokia rajongókat szeretnék kiszolgálni. A fentiek jól mutatják, hogy még nincs minden lejátszva, előfordulhat, hogy Nokia, vagy Newkia néven, de mégiscsak megszületik a sokak által várt androidos Nokia mobil.

Mobilitás

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.