A Reuters értesülései szerint több százmillió dollárt költ a Yahoo arra, hogy megszerezze a mobil hirdetések pontosabb célba juttatására technológiát kínáló Flurry nevű céget. Az elemző cég technológiája segítségével szeretnének a Google és a Facebook nyomába eredni az irdatlan tempóban bővülő mobil hirdetési piacon.
A Flurry egy mindössze hat éve alapított startup, amely arra dolgozott ki analitikai eszközöket, hogy a felhasználókról a különböző – főleg ingyenes – mobil alkalmazások által begyűjtött adatokat elemezzék, hogy a mobil hirdetéseket pontosabban lehessen célba juttatni. Megoldásaikat és szolgáltatásaikat hirdetőknek és fejlesztőknek egyaránt kínálják.
A mobil alkalmazásokból érkező adatok elemzése egyre jelentősebb piac, hiszen az ingyenes alkalmazások fejlesztői kizárólag az alkalmazáson keresztül közvetített reklámokból számíthatnak bevételre – értelemszerűen annál többre, minél jobban és pontosabban elérik a megcélzott közönséget.
Bár a cég által kiadott elemzéseket sokszor idézik különböző szaklapokban, a szélesebb közönség akkor ismerhette meg a nevét, amikor tavaly az amerikai gyermekvédelmi törvény szigorításakor bejelentették: nem működnek együtt olyan ingyenes fejlesztőkkel, akik kifejezetten gyerekeket céloznak meg alkalmazásaikkal.
Bár a vételár nem nyilvános, a Reuters belső forrásból úgy értesült, hogy több százmillió dollár lehetett a vételár. A Yahoo-nak szüksége is volt erre a lépésre, mivel erőteljesen csökkentek a a legutóbbi pénzügyi negyedévében a reklámból származó bevételei. Ennek hátterében részben az áll, hogy olcsóbbak lettek a reklámok. A Reuters szerint miközben a hirdetések száma 24 százalékkal nőtt, az egy hirdetésre eső átlagár csökkent, épp 24 százalékkal.
Az eMarketer egy friss felmérése szerint idén a globális hirdetési piacon a digitális felületen mintegy 140 milliárd dollárt költenek el a cégek, ennek több mint 23 százalékát mobil felületeken.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak