A magyar leányvállalat indította Magyarországon az első vállalati akcelerátor programot. Nem a pénz a lényeg.

Mintha elirigyelte volna a Deutsche Telekom startup-programjának sikereit a Telenor Magyarország. Csakhogy míg a német távközlési cég elsősorban versenyeket szervez, majd a győzteseket marketingtámogatással segíti, illetve lehetőség szerint becsatornázza őket a szolgáltatásaiba, addig a Telenor klasszikusabb befektetői utat követ.

A tegnap bejelentett Telenor Accelerate programban ugyanis a kiválasztott startupoknak indít akcelerátor programot. A kiválasztott induló cégek nem csak pénzügyi forráshoz jutnak, hanem szakértő mentorokat is kapnak maguk mellé. Az már csak hab a tortán, hogy emellett persze hozzáférnek a Telenor Csoport nemzetközi ügyfélköréhez és partnerhálózatához is.

Öt céget választanak ki

A Telenor Accelerate szeptemberben indul, kezdetben öt céggel, melyeket egy zsűri választ ki. A startupok először részt vesznek egy három hónapos, workshopokból és mentoring-foglalkozásokból álló fejlesztői programban, melynek során már a Telenor infrastruktúráján tesztelhetik elképzeléseiket, és kiaknázhatja a Telenor ügyfélkörében rejlő marketinglehetőségeket.

A vállalat öt, a magyar startupok világát jól ismerő mentort kért fel a programjához: Pistyur Veronikát, Varga Zoltánt, Oszkó Pétert, Várkonyi Balázst és Vinnai Balázst – ők tartják a három hónapos intenzív képzést.

Részesedést is vesz

A program része az is, hogy a Telenor részesedést vásárol a kiválasztott startupokban, akik maximum 10 millió forintot kaphatnak jellemzően 5-10 százalékos részesedésért. A támogatás teljes keretösszege egyébként 150 millió forint.

A nyertesek hozzáférés kapnak a Telenor Csoport ügyfélköréhez és partnerhálózatához tesztelési és marketing céllal. (Ez globálisan mintegy 200 millió egyéni és egymillió nagyvállalati ügyfelet jelent). A mentorálás, a workshopok és tréningek mellett kapnak infrastrukturális szolgáltatásokat is (irodák, teszteszközök, internet, felhős szolgáltatások).

A vállalat csereprogramokat is szervez a kezdő vállalkozóknak a Telenor ázsiai akcelerátor kezdeményezéseinek résztvevőivel.

A végső cél, hogy a startupokat a megfelelő mértékű növekedés után újabb befektetésekhez (angyal tőke, kockázati tőke) juttassák.

Kezdőket keresnek meghatározott témakörökben

A programba olyan, a fejlődés korai szakaszában járó startup csapatokat várnak, melyek pénzügy-technológia, mobil egészségügyi, oktatási, szórakoztatóipari, elektronikus és mobilkereskedelemi, kommunikációs, játékfejlesztési, IoT-s, m2m, felhős, mobilalkalmazás- vagy hardverfejlesztési projekten dolgoznak. Feltétel, hogy legyen az internetre csatlakozó termékükből prototípus.

A programra csak magyar vagy magyarországi székhelyű csapatok jelentkezhetnek. Ez utóbbi kitétel azt jelenti, hogy bármely európai startup jelentkezhet, ha megfelel a fenti feltételeknek, valamint ha már van Magyarországon bejegyzett cége, vagy vállalják, hogy létrehoznak magyarországi céget. A jelentkezőknek azt is vállalniuk kell, hogy az akceleráció idejére Budapestre költöznek. A csapatoknak ugyanis szeptembertől decemberig idejük túlnyomó részét termékfejlesztésre, valamint a Budapesten és Törökbálinton zajló akcelerációs foglalkozásokon való részvételre kell szánniuk.

Mobilitás

MI-vel védenék a britek az internetre szabadított óvodásokat

Az illetékes hatóság felmérése szerint egyre több kisgyerek jelenik meg a világhálón, akiknek a szülei is egyre nagyobb szabadságot engednek a digitális térben.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.