A Deutsche Telekom megállapodna versenytársaival, hogy a német internetforgalmat kizárólag hazai szervereken keresztül irányítsák, ezt pedig később a schengeni országokra is kiterjesszék.

A májusban kirobbant lehallgatási botrány és a PRISM-ről napvilágra került információk felkavarták az IT-biztonsági piacot, ahogy az ügy az egyéni és üzleti felhasználókat, a nemzetközi szakmai közvéleményt és a politikát is egyre jobban foglalkoztatja. Ennek legfrissebb európai fejleménye a Deutsche Telekom szombati bejelentése, amely szerint a távközlési vállalat korábbi elképzelésének megfelelően a lokális email-forgalmat kizárólag Németországban üzemeltetett szervereken keresztül irányítaná, ám mostantól megállapodásra törekszik más internetszolgáltatókkal is, hogy a házon belül forgalmazott adatokat valóban a határokon belül tartsák.

Lekapcsolnák Európát

A Telekom szóvivője szerint a terv megvalósításának következő állomása lenne a kezdeményezés kiterjesztése a schengeni övezetre, amely az egy Nagy-Britannia kivételével az Unió 26 tagországát foglalja magában. Az elképzelésnek súlyt ad, hogy olyan operátorok mérlegelik a csatlakozást, mint a Vodafone vagy a Telefonica, ám az elképzelés bírálatokat is kapott. Azon túl, hogy a lehallgatás érthető okokból a németeknél is kényes kérdésnek számít, bizonyos szolgáltatók megkérdőjelezik a terv kivitelezhetőségét, mivel lehetetlennek tartják, hogy tisztán meghatározható legyen az adatok nemzeti és nemzetközi routolása.

A Der Spiegel még júniusban számolt be róla, hogy a tengerentúli szolgálatok minden hónapban átlagosan félmillió emailhez, telefonhíváshoz vagy sms-hez férnek hozzá Németországban. A Reuters szerint a DT vezetőségi tagja a hétvégi bejelentés kapcsán ismét megerősítette, hogy a tásraság garantálni akarja, hogy a Németországon belül küldött és fogadott információ még időlegesen se hagyja el az ország fizikai határait.

Biztonság

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.