A közös fejlesztésű szerverek és a közösen értékesített tárolók kezdetben a kínai piacot célozzák, amely a gazdaság lassulása ellenére is óriási lehetőségeket tartogat a tengerentúli cégeknek.
Szerdán a világ második számítógépgyártója, a Lenovo, és a tárolópiacot vezető EMC együtt jelentette be friss megállapodását. Ennek értelmében a felek közös szerverfejlesztésbe fognak, kibővítve a Lenovo jelenlegi képességeit az x86-os szegmensben. A gépeket a kínai vállalat forgalmazná, de idővel beépülnének az EMC tárolórendszereibe. A két vállalat együttműködése az utóbbiakra olyan szempontból is kiterjed, mivel a Lenovo ezentúl amerikai partnerének tárolómegoldásait kínálja majd ügyfeleinek. A viszonteladói kapcsolat kezdetben csak Kínára terjed ki, de később a globális értékesítésben is megjelenik.





A megállapodásban rögzítették egy új vegyesvállalat felállításának tervét, amelyhez a többségi százalékos tulajdonos Lenovo anyagi forrásokat biztosít, az EMC pedig a 2008-ban felvásárolt Iomega szellemi tulajdonával járul hozzá. Az év végéig felálló cég nevéről és pontos feladatairól nem árultak el részleteket, célja azonban az lesz, hogy hálózati tárolókat (NAS) szállítson a kis- és közepes vállalkozásoknak. Mindez lehetőséget teremt az EMC számára, hogy megvesse a lábát a kínai piacon, a Lenovo termékválasztéka pedig nagy lépést tehet a személyi számítógépek, illetve az ázsiai régió korlátain túli bővülés irányában.

Próbaüzem  Az EMC így sikeresen pótolhatja régi OEM-partnerét, a Dellt, aki az utóbbi időben komoly ambíciókat táplál a tárolópiacon, és akivel tavaly év végén szűnt meg az EMC évtizedes együttműködése. A Dell összesen közel 2,5 milliárd dollárt költött az EqualLogic 2008-as, illetve a Compellent 2010-es felvásárlására, és most látta elérkezettnek az időt, hogy kizárólag saját portfóliójára támaszkodva vágjon neki az évnek. Bár az új szövetség egyelőre Kínára korlátozódik, a két vállalatnak más piacokon is komoly tervei vannak – kérdés, hogy a Lenovo mennyiben képes pótolni a Dell erős jelenlétét az adatközponti szegmensben.

Vezetőváltásra készül az átalakuló VMware
Magyarországra érkeztek a legújabb Lenovo ultrabookok

A Levovóval folytatott munka egyfajta próbaüzemként szolgálhat az EMC számára, hiszen a vállalat egyre inkább a szerverek felé (is) fordul, amire saját projektjei mellett a Ciscóval és a VMware-rel támogatott Virtual Computing Environment (VCE) is jó példa. A cég marketingért felelős alelnöke egy nyilatkozatában kiemelte, hogy az EMC nem fél az átalakulástól vagy az eddig ismeretlen piacoktól, emellett szándékosan egyre inkább elkerüli a saját tulajdonosi hardvereszközöket. Ebben nagy segítségére lehet friss szervergyártó partnere, hiszen az integrációval a storage termékek tervezésekor is sok fejfásjást spórolhat meg magának.

Az IDC piackutató adatai szerint 2011-ben a tárolópiac 25 milliárd dollárt generált, míg a szerverpiac bevételei elérték az 56 milliárd dollárt, aminek közel háromnegyed része a HP-hoz, az IBM-hez és a Dellhez folyt be.

Lehet, hogy éppen most tesszük tönkre a Föld mágneses mezejét

A műholdcsordákat tenyésztő űrvállalkozók eddig is sikeresen kiakasztották néhány tudományterület képviselőit, de úgy tűnik, hogy a sornak még messze nincs vége.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.