A vásárlás pikantériája, hogy a Palerra együttműködik az Amazonnal, a Microsofttal és a Salesforce.com-mal is.

A legjobb felhős biztonsági cégek között is számon tartják az Oracle legújabb beszerzését, a kaliforniai Palerrát. A felvásárlás pikantériája, hogy szolgáltatását olyan ügyfeleknek is nyújtja, melyek adataikat az Amazon, a Microsoft vagy a Salesforce.com felhőjében tárolják.

Bár nem olyan szorosan, mint a legutóbb megszerzett cég, de a Palerrának is vannak kötődései az Oracle-höz: a vezérigazgató, Rohit Gupta három évig dolgozott a cég kötelékében, de a műszaki igazgató, Ganesh Kirti is több évig erősítette Ellison cégét.

A Palerra egy ún. CASB (Cloud Access Security Broker) szolgáltatással lett nagyon népszerű a felhős környezethez biztonsági megoldást kereső vállalatok körében. A LORIC nevű szolgáltatás a felhőkbe kihelyezett adatok és szolgáltatások biztonsági szintjét a mindenkori compliance környezethez tudja igazítani. Biztosít fenyegetettségdetektálást, prediktív elemzéseket, biztonságos konfiguráció menedzsmentet és automatizált incidensreagálást is.

Az Oracle – mint azt az OpenWorld konfernecián bejelentették – a LORIC és az Identity Cloud Service (IDaaS) együttes alkalmazásában gondolkodik, hogy átfogó védelmet nyújthasson. Így ugyanis megoldható lesz a felhasználói fiókok, az alkalmazások, az adatok és az API-k átfogó védelme.

A felvásárlást jövő év első felében zárják le, addig a Palerra önállóan működik.

De kik a legjobb felhős védelmi cégek?

A felhős biztonság már most is az egyik legforróbb témája az IT-biztonságnak. Ebben kiemelt szerepet kaphatnak a CABS megoldásokat szállító vállalatok. Mint azt a Biztonságportál írja, az utóbbi néhány évben meglehetősen nagy is a mozgás ezen a piacon.

2014-ben a Skyfence vállalatot az az Imperva vette meg, amely először írta le pontosan a közbeékelődéses támadás felhős változatát, az ún. Man-in-the-Cloudot. Tavaly CirroSecure került a Palo Alto Networks tulajdonába. Szintén tavaly szerezte meg a Blue Coat az Elastica nevű céget, amely egyébként a Cisco fontos biztonsági partnere volt. Azóta már a Blue Coat is elkelt, idén nyáron közel 4,7 milliárd dollárt adott érte a Symantec.

A CRN ez év elején összeállította azokat a felhős biztonsági megoldásokat szállító cégeket, melyektől a legnagyobb előrelépésre lehet számítani ezen a piacon. A listán – amely, mint minden ilyen lista, csak szubjektív lehet –, nagyon feltűnő, hogy a nagy nevek csak elvétve bukkannak fel a húszas listán.

Ilyen például az AVG, amely többek között a menedzselt üzleti munkahely (single sign-on bejelentkezés, mentési és katasztrófa utáni helyreállítási szolgáltatások), valamint az Office 365-höz és a VMware szoftvereivel nyújtott megoldásaival lépett nagyot. Ide sorolható a fentebb említett Blue Coat, a Proofprint, a Sophos, a Waratek.

Ugyanakkor ez az a terep, ahol a startupok előtt nagy lehetőségek állnak. A Twistlock például a konténertechnológiához kínál biztonsági eszközöket, a Sumo Logic a loggyűjtést és -elemzést egyesíti big data analitikával, a 2014-ben alapított Avanan pedig egyenesen a teljes felhőre lő, azaz átfogó eszközkészletet akar adni egy kézből.

Akit érdekel a teljes lista, itt megtalálja.

Cloud & big data

Hatósági jelentés lökheti még mélyebbre a rossz szériában lévő Teslát

Elon Musk szerint aki nem bízik a cég önvezető technológiájában, az inkább ne is fektesse bele a pénzét. Egyelőre úgy fest, hogy sokan megfogadják a tanácsát.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.