A legjobb felhős biztonsági cégek között is számon tartják az Oracle legújabb beszerzését, a kaliforniai Palerrát. A felvásárlás pikantériája, hogy szolgáltatását olyan ügyfeleknek is nyújtja, melyek adataikat az Amazon, a Microsoft vagy a Salesforce.com felhőjében tárolják.
Bár nem olyan szorosan, mint a legutóbb megszerzett cég, de a Palerrának is vannak kötődései az Oracle-höz: a vezérigazgató, Rohit Gupta három évig dolgozott a cég kötelékében, de a műszaki igazgató, Ganesh Kirti is több évig erősítette Ellison cégét.
A Palerra egy ún. CASB (Cloud Access Security Broker) szolgáltatással lett nagyon népszerű a felhős környezethez biztonsági megoldást kereső vállalatok körében. A LORIC nevű szolgáltatás a felhőkbe kihelyezett adatok és szolgáltatások biztonsági szintjét a mindenkori compliance környezethez tudja igazítani. Biztosít fenyegetettségdetektálást, prediktív elemzéseket, biztonságos konfiguráció menedzsmentet és automatizált incidensreagálást is.
Az Oracle – mint azt az OpenWorld konfernecián bejelentették – a LORIC és az Identity Cloud Service (IDaaS) együttes alkalmazásában gondolkodik, hogy átfogó védelmet nyújthasson. Így ugyanis megoldható lesz a felhasználói fiókok, az alkalmazások, az adatok és az API-k átfogó védelme.
A felvásárlást jövő év első felében zárják le, addig a Palerra önállóan működik.
De kik a legjobb felhős védelmi cégek?
A felhős biztonság már most is az egyik legforróbb témája az IT-biztonságnak. Ebben kiemelt szerepet kaphatnak a CABS megoldásokat szállító vállalatok. Mint azt a Biztonságportál írja, az utóbbi néhány évben meglehetősen nagy is a mozgás ezen a piacon.
2014-ben a Skyfence vállalatot az az Imperva vette meg, amely először írta le pontosan a közbeékelődéses támadás felhős változatát, az ún. Man-in-the-Cloudot. Tavaly CirroSecure került a Palo Alto Networks tulajdonába. Szintén tavaly szerezte meg a Blue Coat az Elastica nevű céget, amely egyébként a Cisco fontos biztonsági partnere volt. Azóta már a Blue Coat is elkelt, idén nyáron közel 4,7 milliárd dollárt adott érte a Symantec.
A CRN ez év elején összeállította azokat a felhős biztonsági megoldásokat szállító cégeket, melyektől a legnagyobb előrelépésre lehet számítani ezen a piacon. A listán – amely, mint minden ilyen lista, csak szubjektív lehet –, nagyon feltűnő, hogy a nagy nevek csak elvétve bukkannak fel a húszas listán.
Ilyen például az AVG, amely többek között a menedzselt üzleti munkahely (single sign-on bejelentkezés, mentési és katasztrófa utáni helyreállítási szolgáltatások), valamint az Office 365-höz és a VMware szoftvereivel nyújtott megoldásaival lépett nagyot. Ide sorolható a fentebb említett Blue Coat, a Proofprint, a Sophos, a Waratek.
Ugyanakkor ez az a terep, ahol a startupok előtt nagy lehetőségek állnak. A Twistlock például a konténertechnológiához kínál biztonsági eszközöket, a Sumo Logic a loggyűjtést és -elemzést egyesíti big data analitikával, a 2014-ben alapított Avanan pedig egyenesen a teljes felhőre lő, azaz átfogó eszközkészletet akar adni egy kézből.
Akit érdekel a teljes lista, itt megtalálja.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak