A májusi androidos statisztikák olyanok, mintha csak a Facebook kedvéért létezne a Google mobil oprendszere.

A májusban legtöbbször letöltött andoidos alkalmazások listáján a Facebook öt tétellel is képviselteti magátaz első tízben, azon belül is az első hatban. A Priori Data adatai alapján az előző hónapban 92 millióan töltötték le a WhatsAppot, 78 millióan a Messengert, 42 millióan a Facebook-alkalmazást, 35 millióan az Instagramot és 18 millióan annak pehelysúlyú változatát, a Facebook Lite-ot.

A top 10 négyötöd része

A lista ötödik helyén a Snapchat áll 22 millió letöltéssel, a hetedik, a nyolcadik és a tizedik helyet egy-egy mobil játék foglalja el 10-12 millió körüli eredménnyel, a kilencedik pedig a hasonló számokat produkáló Spotify applikációja lett. A globális arányok Észak-Amerikánan és Európában is visszaköszönnek, olyan apró különbségekkel, hogy a Facebook Lite például nyilvánvalóan nem a fejlettebb régiókban szedi össze a sok millió letöltést.

A Facebook fölénye még akkor is elsöprő, ha a letöltések esetenként egymásból következnek, mint mondjuk a közösségi háló és az azonnali üzenetküldő esetében. A Priori Data top 10-es mezőnyének összesen 333 milliós forgalmából 266 milliót, vagyis az összes letöltés közel 80 százalékát a Facebook által fejlesztett és üzemeltetett szolgáltatások söpörtek be. Mindez így fest a Statista ábráján:
 


2017. június elsejéig összesen 22 ingyenes alkalmazás lépte át az egymilliárdos küszöböt. Ezek közül 17 a Google saját applikációja, amelyek esetében az Android alatt valamivel kisebb a dolog sportértéke. A maradék ötösben ott találjuk a Samsung Push Service-t, ami az elmúlt években eladott koreai telefonok volumenét tekintve ugyanilyen logukusnak tűnik.

A maradék négy app viszont a minden szempontból harmadik félnek számító a Facebooké. A weboldal kiváltására szolgáló alap Facebook alkalmazás még 2014 szeptemberében ugrotta meg a szintet. Ezt 2015 márciusában a WhatsApp, júniusban pedig a Messenger követte, míg az Instagram 2016 augusztusában szökkent le az egymilliárdodik mobil eszközre.

Konzumer tech

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.