A Deutsche Telekom 546 millió euróért megveszi GTS Central Europe-ot. A GTS szlovákiai vállalata nem része a tranzakciónak.

A Deutsche Telekom 546 millió eurót fizet GTS Central Europe GTS-ért – közölte az MTI. A cég megvásárlásával a Deutsche Telekom elsősorban azokban az országokban kívánja javítani a pozícióit – távközlési szolgáltatásokkal és integrált termékekkel – melyekben jelenleg korlátozott vezetékes hozzáférési hálózati infrastruktúrával rendelkezik. A GTS a Cseh Köztársaságban, Magyarországon, Lengyelországban, Romániában és Szlovákiában rendelkezik kiterjedt optikai és adatközpont-hálózattal.

A GTS Közép- és Kelet-Európa egyik legkiemelkedőbb infrastruktúraalapú távközlési szolgáltatója – áll a Deutsche Telekom MTI-hez eljuttatott közleményében. A vállalati ügyfélkörben jelentős a szolgáltatási portfóliója: több mint 38 ezer vállalati, szolgáltatói és kormányzati ügyféle van a régióban. A hang- és adatátviteli szolgáltatások mellett virtuális magánhálózati és felhőszolgáltatásokat nyújt. 2012-ben 347 millió euró bevételt ért el, az EBITDA (kamatok és adók levonása előtti eredmény) 87 millió euró volt. Ez az eredmény nem tartalmazzák a tranzakciót követően is az eredeti tulajdonosi kör tulajdonában maradó szlovák vállalat eredményeit.

A GTS jelenlegi tulajdonosa egy olyan magántőke vállalatokból álló konzorcium, melynek tagja többek között a Columbia Capital, a HarbourVest Partners, az Innova Capital és az M/C Partners.

A közlemény szerint a GTS jelenlegi és jövőbeli ügyfelei számára komoly előnyt jelent a Deutsche Telekom által nyújtott háttér, amely magában foglalja a vállalat kiterjedt európai és globális jelenlétét, vezetékes és mobil hálózatát és pénzügyi erőforrásait. A DT maradéktalanul biztosítja a szolgáltatások folytonosságát a GTS minden ügyfélének.

Közösség & HR

A Microsoft és az Amazon is a zsebébe nyúl a franciák kedvéért

Közel 6 billió forintnak megfelelő külföldi befektetés bejelentésére lehet számítani a Versailles-ban rendezett Choose France eseményen, amit nem kis részben a tengerentúli technológiai nagyvállalatok valósítanának meg.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.