A Deutsche Telekom 546 millió eurót fizet GTS Central Europe GTS-ért – közölte az MTI. A cég megvásárlásával a Deutsche Telekom elsősorban azokban az országokban kívánja javítani a pozícióit – távközlési szolgáltatásokkal és integrált termékekkel – melyekben jelenleg korlátozott vezetékes hozzáférési hálózati infrastruktúrával rendelkezik. A GTS a Cseh Köztársaságban, Magyarországon, Lengyelországban, Romániában és Szlovákiában rendelkezik kiterjedt optikai és adatközpont-hálózattal.
A GTS Közép- és Kelet-Európa egyik legkiemelkedőbb infrastruktúraalapú távközlési szolgáltatója – áll a Deutsche Telekom MTI-hez eljuttatott közleményében. A vállalati ügyfélkörben jelentős a szolgáltatási portfóliója: több mint 38 ezer vállalati, szolgáltatói és kormányzati ügyféle van a régióban. A hang- és adatátviteli szolgáltatások mellett virtuális magánhálózati és felhőszolgáltatásokat nyújt. 2012-ben 347 millió euró bevételt ért el, az EBITDA (kamatok és adók levonása előtti eredmény) 87 millió euró volt. Ez az eredmény nem tartalmazzák a tranzakciót követően is az eredeti tulajdonosi kör tulajdonában maradó szlovák vállalat eredményeit.
A GTS jelenlegi tulajdonosa egy olyan magántőke vállalatokból álló konzorcium, melynek tagja többek között a Columbia Capital, a HarbourVest Partners, az Innova Capital és az M/C Partners.
A közlemény szerint a GTS jelenlegi és jövőbeli ügyfelei számára komoly előnyt jelent a Deutsche Telekom által nyújtott háttér, amely magában foglalja a vállalat kiterjedt európai és globális jelenlétét, vezetékes és mobil hálózatát és pénzügyi erőforrásait. A DT maradéktalanul biztosítja a szolgáltatások folytonosságát a GTS minden ügyfélének.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak