A kanadaiak ezúttal a magánkézben lévő, biztonságos és zárt hálózatú kríziskommunkikációs megoldásokat szállító AtHoc felvásárlását jelentették be.

A BlackBerry újabb technológiai akvizícióval erősíti BlackBerry Messenger (BBM) szolgáltatását: a kanadai társaság ezúttal a magánkézben lévő, biztonságos és zárt hálózatú kríziskommunkikációs megoldásokat szállító AtHoc felvásárlását jelentette be. A kaliforniai székhelyű AtHoc ügyfelei között több észak-amerikai blue chip vállalat is található, nem beszélve a USA védelmi és belbiztonsági minisztériumairól. A tranzakció lezárását novemberre tervezik, a vételárat nem hozták nyilvánosságra.

Az üzletfolytonosság nem csak krízishelyzetekben fontos

Az AtHoc rendszere tulajdonképpen egy riasztási rendszer, amely vészhelyzetekben lehetővé teszi a partner szervezeteknél a munkatársak folyamatos elérését akár okostelefonon, akár bármilyen digitális kijelzőn és rádión keresztül, vagy akár szirénák segítségével. A cég szolgáltatásait olyan műveletek során veszik igénybe, mint amilyen mondjuk egy mentőakció, de általában is hasznosak lehetnek azokon a területeken, ahol az átlagosnál nagyobb hangsúlyt helyeznek az üzleti folytonosságra.

A BlackBerry vezérigazgatója, John Chen szerint az AtHoc megoldásainak képesnek kellene lenniük a gazdagabb tartalmak – vagyis a szöveg mellett képek, hanganyagok és videók – megosztásra, ami a BBM-integrációval lehetővé is válik majd. Az AtHoc vezetője azt emelte ki a felvásárlással kapcsolatban, hogy a BlackBerry a skálázhatóság magasabb szintjére emeli majd a szolgáltatásokat, amelyek így jóval gyorsabban terjedhetnek el a globális piacon.

A BlackBerry-nél a biztonságra tesznek fel mindent

Chen már tavaly is jelentős részben a felvásárlásoktól várta, hogy a cég szoftvereladásokból származó bevételei tovább emelkedjenek az idei pénzügyi évben, erősítve a BlackBerry ökoszisztémájában kínált értéknövelt szolgáltatásokat. A vállalat legutóbb áprilisban jelentette be a fájlok védelmével foglalkozó WatchDox akvizícióját, amellyel ugyancsak pedigrés ügyfelekt szerzett néhány kormányügynökség, befektetési alap és hollywoodi filmstúdió személyében.

A BlackBerry az előző évben többek között a német Secusmart és a brit Movirtu felvásárlásával jutott hang- és adatforgalom-titkosító, illetve az adott SIM-kártyához több telefonszámot is hozzárendelő technológiákhoz. Chen most az AtHoc felszippantását a kirakós játék következő elemének nevezte, utalva arra, hogy a BlackBerry nem csak nagy formátumú ügyfelekhez jutott, de tovább is fejlesztette a nagyvállalatokat és kormányzati szerveket célzó portfólióját.

Ahogy a BlackBerry korábbi okostelefon-üzlete aránylag gyorsan összeomlott az iOS és az Android előretörésével, egyre inkább a szoftverfejlesztés került a társaság tevékenységének fókuszába, ez a stratégia pedig a vállalati informatikában hozzáadott értékkel rendelkező, de mindenek előtt biztonságos szolgáltatásokra épül. A most futó üzleti évre félmilliárd dolláros bevételi célt tűztek ki a szoftverszolgáltatásokból, és további 100 milliót közvetlenül a BBM-ből.

Az elemzők egylőre kételkednek az átalakulás sikerében: a cég forgalma az előző évben is harmadával esett vissza, igaz, a szigorú költségcsökkentés hatására a BlackBerry már jelképesnek mondható, 68 millió dolláros nyereséget termelt.

Mobilitás

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.