Elképesztő méretek és elképesztő árak - beindul az idei CES.

Az újévi másnaposság már a múlté, több pihenés pedig nincs a nyakunkon levő CES előtt. A Las Vegas-i elektronikai kiállítás ugyan hivatalosan csütörtökön nyit, de már most számos termék nyilvánossá vált, ezek közül szemezgettünk.

Noteszgépek

Laptopok tekintetében kétségtelenül az egyik leginkább extravagáns példány a fenti képen látható Acer Predator 21X lesz. A mobilnak már csak nagyon korlátozottan nevezhető bestia 21 inches kijelzővel bír, közel 8 kilogrammos tömeg mellett. Igazi gamer laptop, amiből nem sajnálták az anyagot; jól jelzi ezt például a hűtése, ami öt (öt!) ventilátorra alapul. Az IFA Berlin kiállításon már látható volt, de a CES-re is biztosan elhozza a gyártó a 10 ezer euróba kerülő monstrumot.

A játékra szánt noteszgépek vonalán egyébként várhatóan a Dell is villantani fog: a vállalat Inspiron 15 7000 „valamivel” olcsóbb lesz (úgy 8 ezer dollárral), igaz, csak Nvidia GeForce GTX 1050 vagy 1050 Ti grafikus kártya kerül bele, cserébe viszont sokkal vékonyabb és könnyebb kialakítású lesz, full HD vagy 4K-s kijelző mellett.

A Legionra átnevezett Lenovo gamer notebookok közül kettő is bemutatkozhat a CES-en, az Y520 és az Y720. Elsősorban hangzásuk emeli ki őket a sorból (két beépített Dolby Atmos-szal rendelkeznek), illetve integrált Xbox One vezetékmentes vevőegységük teszi egyedivé őket.

A laptopokon túl

Konkurenciát állít az Amazonnak a kínai vállalat saját, Smart Assistant nevű otthoni digitális asszisztensével (csak, ahogy jósoltuk még tavaly). A Lenovo beszédfelismerésre és –értésre képes eszköze hivatalosan egyébként először Kínában fog debütálni márciusban.
 


Várhatóan szintén a CES-en láthatjuk először a Kingston minden eddiginél durvább pendrive-ját. A Kingston DataTraveler Ultimate GT merevlemezeket is megszégyenítő 2 terabyte-os kapacitásával világelső lesz – ez a dicsőség azonban gyorsan múlik az IT világában. Ára nem ismert, a gyártó csak februárban fog előrukkolni a valószínűleg heves csuklást kiváltó számokkal.
 


Habár a Detroit Auto Show a jövő héten zajlik, azért a CES-en is megjelenik a vezetésélmény. Természetesen a műfajból adódóan itt az autonóm vezetésre fókuszáló termékek és szolgáltatások kelletik majd magukat. A Chrysler Portal nevű koncepciója például egy minifurgonra emlékeztet: az önmagát irányítani képes, akkumulátorokról üzemelő jármű arc- és hangfelismeréssel bír, így képes lesz a különböző sofőrökhöz (apa, anya, tinédzser gyerekek) igazítani beállításait (székmagasság, kormánytávolság stb.).
 


A Faraday Future pedig végre előrukkol elektromos FF 91-ével. Az önmagától beparkoló, 500 kilométeres hatótávval bíró elektromos jármű részleteiről szintén a CES-en rántják le a leplet.

Fullba nyomják a kretént

A többség számára ismert kategóriákon, termékcsoportokon túl viszont van egy abszolút hajmeresztő része is a show-nak, ahol olyan kütyük bukkanhatnak fel, mint például az okos hajkefe. A Kerastase Hair Coach névre keresztelt eszköz mikrofonnal, gyorsulásmérővel, giroszkóppal és vezetőképesség-érzékelőkkel szerelt, értelmét egyelőre még nem nagyon látni.
 


Ugyanezt a kísérletező szegmenst célozza a Kuri nevű robot; a Mayfield Robotics terméke a felhasználó otthonában járőrözik és tartja rajta „szemét” a lakáson, Bluetooth csatlakozásának és kamerájának köszönhetően. Személyi asszisztens feladatokkal is ellátták, így helyzettől függően reagálhat.
 


Említést érdemel még a Darqi okosszemüvege vagy az Apple Airpodokkal versenyző Earin M-2 vezetékmentes fülhallgatók. És még vagy száz másik termék – a kínálat szinte végtelennek tűnik.

Konzumer tech

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.