A Twitch videó streaming szolgáltatóra a Microsoft is tett ajánlatot, de végül a Google birodalom viszi a startupot.

Nagy erővel robbant pár órával ezelőtt a hír, mely szerint a Google érdekeltségébe tartozó YouTube 1 milliárd dollárért megvásárolja a videojáték streamelő szolgáltatót, a Twitch.tv-t. A Variety.com értesülései arról szólnak, hogy a készpénz alapú üzlet lezárása már nem sokat várat magára, és ha a feleknek sikerül aláírniuk a szerződést, akkor ez lesz a (a Google által 2006-ben 1,65 milliárd USD-ért megvett) YouTube életének legnagyobb volumenű beruházása.

Nézheted, ahogy játszom

A Twitch a két nagy konzol új generációjának bejelentésével egy időben lett ismert, mivel a szolgáltató lehetőséget ad a játékosoknak, hogy ingyen közvetíthessék játékmenetüket a nézőknek. A 2011-ben alapított cég rendkívül gyorsan növekedésnek indult (eddig 35 millió dollárnyi befektetést kaptak), így a 2013-as adatok arról tanúskodnak, hogy a szolgáltató az összes fontos mutatóját meg tudta duplázni 2012-höz képest. Ez számokba öntve 12 milliárd percnyi megtekintett videó, 45 milliónál is több egyedi látogató, és közel egy millió videót streamelő felhasználó havonta.

Twitch.tv: 1 milliárdot érhet a YouTube-nak

Ezek a számok azt is jelentik, hogy a Twitch lett rövid idő alatt a net egyik legintenzívebb adatforgalmazója, aminek következtében olyan nagy, évek óta a piacon lévő cégeket előznek meg, mint a Pandora, az Amazon, vagy a Facebook. A DeepField mérései szerint az USA hálózati forgalmának 1,8 százalékát a Twitch felhasználók generálják és őt csak a Netflix, a Google, és az Appel előzi meg. Ez a nagy ugrás egyértelműen a szolgáltatás konzolokra való kiterjesztésének köszönhető, hiszen korábban csak PC-re volt elérhető. A Twitch vezetősége most arról számol be, hogy a streamelők 20 százaléka már PS4-ről közvetít, és a cég hatalmas erőkkel próbálja lekövetni a hirtelen megnövekedett igényeket.

Csak el ne rontsák!

A Twitch kegyeit nemcsak a YouTube, hanem más nagy cégek is keresték az elmúlt időszakban, de a két legkomolyabb ajánlat a videószolgáltatótól és a Microsofttól érkezett. A jelenlegi keringő hírek szerint a Twitch az előbbit választotta, mivel úgy ítélték meg, hogy a cég profilja, illetve a tulajdonos Google kellő garanciát jelent arra, hogy a jövőben korrekt együttműködés alakuljon ki. Azt még nem lehet tudni, hogy mi lesz a Twitch sorsa, és miközben a felhasználók attól félnek, hogy a Google elrontja kedvenc játékukat, valószínűleg a Twitch él tovább a mostani formájában.

A Twitch nézői és közvetítői nem rajonganak a változásért, mivel szerintük a Google megjelenése csak ronthat a mostani helyzeten. Sokan azt vizionálják, hogy majd csak Google+ fiókkal lehet csatornát nyitni, és arról is sok helyen hallani, hogy a YouTube a jövőben feltételekhez köti majd a közvetítések alatti zenehasználatot. A legnagyobb érvágás azonban az lesz az ellenzők szerint, hogy búcsút inthetnek a Twitch nézői adományozási rendszerének, ami eddig lehetővé tette, hogy a felhasználók egy csoportja hivatásszerűen űzze a streamelést a Twitch segítségével.

Mobilitás

Mit kezdjünk a gyilkos robotokkal?

Kétnapos nemzetközi konferencián próbálták a szomszédos Bécsben kitalálni, miként lehetne nemzetközi szinten kezelni a mesterséges intelligencia fejlődésével egyre potensebbé váló autonóm fegyverrendszereket.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.