Összesen 250 munkavállaló elbocsátását tervezi a Magyar Telekom: ezen felül nyugdíjazással is sokan távoznak, és a vezetői réteg létszáma is megcsappan.
A Magyar Telekom elbocsátási terveiről az MTI adott hírt. A leépítésekről, valamint egyéb költséghatékonysági intézkedésekről a vállalat már megállapodott a társaságnál működő érdekképviseletekkel. A cég kedden a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján közölte: az elbocsátott munkavállalók többsége várhatóan 2011 végével távozik a társaságtól.

Elmegyek, elmegyek A teljes dolgozói létszám ráadásul még a 250 főnél is jobban apadni fog, ez a szám ugyanis nem tartalmazza egyebek között a vezetői állomány csökkenését és a nyugdíjazással megvalósuló munkaviszony megszüntetéseket. További költséghatékonyság elérése érdekében többek között szervezeti átalakítások is várhatók, az igazgatók száma például 24 százalékkal csökken az újratervezés végére.

A végkielégítéssel kapcsolatos költségek teljes összege megközelítőleg 2,6 milliárd forintot tesz ki, amelynek döntő hányadát 2011. negyedik negyedévben könyvelik el.

Szorul a nadrágszíj A megállapodás értelmében 2012-ben nem lesz általános alapbérfejlesztés. Ugyanakkor, eleget téve a kormány elvárásának – amely szerint a kedvezőtlen adóváltozások miatt az átlag alatti fizetéssel rendelkező munkavállalókat bérkompenzáció illeti meg – az érintett munkavállalók esetében nő a béren kívüli juttatások mértéke. Ezzel párhuzamosan, a vezető pozíciókban dolgozóknak járó béren kívüli juttatások mértéke csökken.

Jövőre itthon is megjelenik a mobiltárca
Indul a T-Mobile 4G hálózatának éles tesztje
Az EU eltörölné a távközlési különadót

A bejelentett intézkedések a 2010. évi végkielégítéssel kapcsolatos ráfordítások és aktiválás nélküli Teljes Munkaerő Menedzsment (TWM) költségekhez képest 2012-re mintegy 3,4 milliárd forintos megtakarítást jelentenek, amely az azt megelőző 2 évben (2008-tól 2010-ig) elért 13,9 milliárd forintos megtakarítással együtt 4 év alatt összesen 13,8 százalékos költségcsökkentést eredményez.

Mindezeken túl – a jövő év előkészítése folyamatában – a piaci viszonyoktól függően további hatékonysági intézkedések végrehajtását is tervezi a menedzsment - áll a közleményben.

Őrült részletességgel térképezi fel a mesterséges intelligencia az óceáni áramlatokat

Egy új fejlesztés közvetlen segítséget jelenthet az időjárás-előrejelzésben, az éghajlatkutatásban, a mentési műveletekben vagy az olajszennyezések elhárításában is, bemzóutatva a nagy távérzékelési adatkészletek hasznosításának lehetőségeit.
 
A biztonság ’balra tolódása’ az alkalmazásfejlesztésben nem csak technikai kérdés. A DevSecOps-elvek érvényesüléséhez az IT-szervezet működését és más területekhez való viszonyát is újra kell szabni.

a melléklet támogatója a Clico

CIO kutatás

Merre tart a vállalati IT és annak irányítója?

Hiánypótló nagykép a hazai nagyvállalati informatikáról és az IT-vezetőkről: skillek, felelősségek, feladatkörök a múltban, a jelenben és a jövőben.

Töltse ki Ön is, hogy tisztábban lássa, hogyan építse vállalata IT-ját és saját karrierjét!

Az eredményeket május 8-án ismertetjük a 17. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Egy kormányrendelet alapjaiban formálják át 2026-tól az állami intézmények és vállalatok szoftvergazdálkodási gyakorlatát.

Projektek O-gyűrűje. Mit tanulhat egy projektvezető a Challenger tragédiájából?

A Corvinus Egyetem és a Complexity Science Hub kutatói megmérték: a Python kódok közel harmadát ma már mesterséges intelligencia írja, és ebből a szenior fejlesztők profitálnak.

Rengeteg ország áll át helyi MI-platformra

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2026 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.