A Microsoftról pletykálnak, az Acer az Amazon oldalán bukott le, az Asus pedig nyíltan utal a 7-8 colos kijelzővel rendelkező, Windows 8-at futtató táblagépekre.
Hirdetés
 
A Microsoft épp ma jelentette be, hogy a Windows 8 átlépte a 100 milliós értékesített licencmennyiséget, és hamarosan érkezik az első nagyobb frissítés (Blue), amelyben a hírek szerint visszakapjuk a Start gombot, és bekapcsolás után landolhatunk rögtön a desktopra. A 100 milliós eredmény önmagában nem rossz, ám sokkal jobb lehetne, ha a Windows-alapú tableteket jobban szeretnék a vevők. Ez jelenleg nincs így.

Olcsóbb, kisebb kell  A korábbi mérések mind azt mutatták, hogy egyedül a Microsofthoz köthető Surface gépek tudtak számottevő mennyiséget kihasítani a piacból, a többi gyártónak esély sem volt az első ötbe bekerülni, ami azt jelenti, hogy a windowsos tabletek 4 százalékát teszik ki a piacnak az IDC szerint. Ezen szeretnének a gyártók változtatni, mégpedig úgy, hogy csökkentenek a kijelző méreten, így ezzel az ár is lejjebb száll, ennek következtében pedig többet lehet majd eladni belőlük. Papíron.

Noha egyelőre a 7-8 colos, Windows 8 alapú táblagépek elméleti létezését is tagadják a gyártók képviselői, mégis egyre több jel utal rá, hogy év vége felé ezek a gépek is megjelennek, és várhatóan nem lebecsülendő konkurenciái lesznek az iPadnek vagy a 10 colosnál kisebb, androidos tableteknek. A legegyértelműbben az Asus vezérigazgatója, Jerry Shen nyilatkozott a The Wall Street Journalnak, amikor azt mondta, hogy "rendkívül optimisták vagyunk a Windows 8 táblagépekkel kapcsolatban ebben az évben". Ez még önmagában nem jelenti, hogy mindezt kisebb kijelzőjű gépekkel képzelik el, de Shen azt is hozzátette, hogy a Windows 8 táblagépek ára idén 300 dollár alá fog esni, ami csak úgy képzelhető el, ha kisebb méretben is készítenek készülékeket.
 


Az Amazon.com oldalán feltűnő Acer gép 8,1 colos kijelzővel
(a kép nagyítható)


Acer coming out 
Maga a Microsoft is jelezte egy befektetőknek tartott konferenciabeszélgetésen (árak nélkül), hogy a beszállítókkal kisebb, olcsóbb eszközök fejlesztésén dolgoznak, illetve az Intel távozó vezetője is biztos volt benne, hogy a szóban forgó eszközök ára megközelítheti a 200 dollárt. Nem véletlen, hogy az ár körül forog minden, hiszen egy iPad mini hazánkban 100 ezer forintért már megvehető, addig egy 10 colos (mert csak ilyen van) Windows 8 alapú tablet alsó hangon 130 ezer forint, de akad belőlük akár 260 ezer forintos darab is. Elemzők szerint az ár kulcsfontosságú tényező, és ha sikerülne olcsóbban adni a Windows 8-as tableteket, akkor az az operációs rendszer terjedésére is igen jó hatással lenne. 

Az Acer újonnan bemutatott gépeiről a napokban írtunk, és ezek között persze még nem szerepelt az a táblagép, ami véletlenül (?) kikerült az Amazon.com oldalára fotóval, specifikációkkal és árral egyetemben. Az azóta eltüntetett infók szerint az Acer W3-810 jelű tablete 8,1 colos, 1280×800 képpont felbontású kijelzővel, egy 1,8 GHz-es, duplamagos Atom processzorral, 2 GB RAM-al rendelkezik és 380 dollárba fog kerülni.

Jöhet a 7 colos Microsoft táblagép
Összeomlóban a 10 colos táblagépek piaca
Képtelen lassítani a tabletpiac

A Windows 8 alapú készülék ezen kívül 32 GB háttértárral, 2 megapixeles kamerákkal, és micro HDMI porttal rendelkezik, ami azt mutatja, hogy az árcsökkentés érdekében azért a tudást is alaposan optimalizálták (értsd: visszanyesték). Ha valóban ennyibe kerül majd, akkor ez már versenyképessé teszi a többiekhez képest és várhatóan még nagyobb küzdelem várható a 7-8 colos tabletek piacán 2013-ban.

Nem segített Iránon, hogy elszigetelte netjét a világtól

A Forradalmi Gárda fiókszervezetének tekintett Fars hírügynökség szerint kulcsfontosságú kommunikációs hálózati eszközök álltak le amerikai támadásokkal egy időben.
 
A biztonság ’balra tolódása’ az alkalmazásfejlesztésben nem csak technikai kérdés. A DevSecOps-elvek érvényesüléséhez az IT-szervezet működését és más területekhez való viszonyát is újra kell szabni.

a melléklet támogatója a Clico

CIO kutatás

Merre tart a vállalati IT és annak irányítója?

Hiánypótló nagykép a hazai nagyvállalati informatikáról és az IT-vezetőkről: skillek, felelősségek, feladatkörök a múltban, a jelenben és a jövőben.

Töltse ki Ön is, hogy tisztábban lássa, hogyan építse vállalata IT-ját és saját karrierjét!

Az eredményeket május 8-án ismertetjük a 17. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Egy kormányrendelet alapjaiban formálják át 2026-tól az állami intézmények és vállalatok szoftvergazdálkodási gyakorlatát.

Projektek O-gyűrűje. Mit tanulhat egy projektvezető a Challenger tragédiájából?

A Corvinus Egyetem és a Complexity Science Hub kutatói megmérték: a Python kódok közel harmadát ma már mesterséges intelligencia írja, és ebből a szenior fejlesztők profitálnak.

Rengeteg ország áll át helyi MI-platformra

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2026 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.