Novemberben tovább olvadt a Microsoft részesedése a böngészők piacán, a vállalat mégis elégedett lehet: a csökkenésért a haldokló Internet Explorer 6 a felelős, míg az IE8 és az új IE9 bétája egyre népszerűbb.
Hirdetés
 
A Net Applications novemberi statisztikája szerint a Microsoft böngészőpiaci részesedése 1,3 százalékpontos csökkenést követően 58,3 százalékon áll – ez az utóbbi nyolc hónap legnagyobb arányú visszaesése, egyben az Internet Explorer böngészök valaha volt legrosszabb teljesítménye. A Google Chrome 9,3 százalékra, az Apple Safari pedig 5,6 százalékra kapaszkodott fel, míg a Mozilla Firefox és az Opera jelentéktelen csökkenés után 22,8, illetve 2,2 százalékon áll.

IE az IE farkasa A Microsoft a kedvezőtlen eredmények ellenére pozitívan értékelte az Explorer család legutóbbi hónapját. A számok mögé nézve kiderül, hogy az ősrégi IE6 – amit maga a gyártó is szívesen a süllyesztőbe küldene – részesedése folyamatosan csökken, 13,7 százalékkal zárva a novembert. Ezzel szemben az IE8 és az új IE9 bétája egyre erősödik, a két szoftver rendre 32,8 és 0,4 százalékos piaci részesedéssel rendelkezik. Az IE7, ami igen erősen kapcsolódik a fiaskónak bizonyult Windows Vista operációs rendszerhez, fokozatosan visszaszorul: novemberben az internetképes számítógépek 9,5 százalékán működött.

Ennél is érdekesebb, hogy az üzleti felhasználók a globális átlag alatti szinten, 10,3 százalékban futtatnak 6-os Explorert, ami azt jelenti, hogy a vállalatok egyre nagyobb arányban állnak át az új szabványoknak megfelelő, biztonságosabb böngészőkre. Ez közvetve a Windows 7 eladásaira is hatással lehet, hiszen a Microsoft legfrissebb operációs rendszere önmagában már nem is futtatja az IE6-ot. A Gartner piackutató becslése szerint a legrégebbi aktív Explorer-verzió kompatibilitási problémái miatt a vállalatok ötöde fordít több pénzt a Windows 7-es migrációs projektekre, mint azt előzőleg tervezte, ami esetenként az átállási folyamatot is meghosszabbítja.

Kipróbáltuk az Internet Explorer 9-et
Jön az új Android, de késik a Chrome OS

Ha az Internet Explorer 6 piaci részesedése továbbra is a jelenlegi ütemben csökken, akkor jövő májusban esik majd 10 százalék alá, a Microsoft ennek ellenére 2014 áprilisáig nyújt hozzá biztonsági támogatást.

Viszlát, bifokális: a szemmozgás alapján állítja a fókuszt az új szuperszemüveg

Az IXI modellje úgy néz ki és olyan könnyű, mint a hagyományos szemüvegek, de azoknál sokkal természetesebb használati élményt ígér.
 
Hirdetés

Az ötlettől az értékteremtésig – a gépi tanulási pipeline szerepe az adattudományi működésben

A jó adatok önmagukban még nem elegendők: a modellek csak akkor működnek megbízhatóan, ha egy átlátható, automatizált és reprodukálható környezetben futnak. A gépi tanulási pipeline-ok éppen ezt a technológiai hátteret teremtik meg.

Az adatvezérelt működés sikere ritkán múlik azon, milyen technológiát vezet be egy vállalat. Sokkal inkább az a kulcs, hogyan illeszti az adattárházat, a BI-t és az MI-megoldásokat a meglévő rendszerekhez és döntési folyamatokhoz.

a melléklet támogatója a One Solutions

EGY NAPBA SŰRÍTÜNK MINDENT, AMIT MA EGY PROJEKTMENEDZSERNEK TUDNIA KELL!

Ütős esettanulmányok AI-ról, agilitásról, csapattopológiáról. Folyamatos programok három teremben és egy közösségi térben: exkluzív információk, előadások, interaktív workshopok, networking, tapasztalatcsere.

2026.03.10. UP Rendezvénytér

RÉSZLETEK »

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.