A Microsoft félmilliárd Windows 8 felhasználóra számít a jövő év végéig. Ebben már a nagy PC-gyártók közül sem bízik mindenki, pedig nekik elemi érdekük lesz az új operációs rendszer sikere.
Hirdetés
 
A Microsoft vezérigazgatója, Steve Ballmer a dél-koreai Seoul Digital Forum keddi előadásában beszélt a szoftvercég új operációs rendszeréről. A Windows 8-at az MS Windows újjászületésének és eddigi legfontosabb fejlesztésének nevezte, amely "a legmélyebb, leginkább átfogó és legnagyobb hatású" Windows termék a vállalat történetében. Ballmer szerint 2013 végén már 500 millióan használják majd a Windows 8-at, ami óriási lehetőséget jelent a rendszert adaptáló gyártóknak és alkalmazásfejlesztőknek.

Támogatott felhő  Dél-Korea a tervek szerint 2015-ig teljesen megszabadul a papíralapú tankönyvektől, amelyeket táblagépekről és egyéb eszközökről elérhető, digitális anyagokkal helyettesít, előnyt kovácsolva az ország rendkívül magas szélessávú internetes penetrációjából. A megfelelő piaci szereplők most egymást taposva ajánlgatják saját megoldásaikat a kezdeményezésért felelős kormányzati szervezetetnek, így a Microsoft első embere is személyesen találkozott a KERIS, a koreai oktatási és kutatási információs szolgálat illetékeseivel.

Ballmer a szöuli fórumon kiemelte, hogy a felhőszolgáltatások nemsokára néhány "nagy játékos" köré koncentrálódnak, és a Windows, a különféle Linux-platformok, illetve az Apple saját ökoszisztémája uralják majd a piacot. A Windows 8 jelentősége így nem csak a PC-k, tabletek és okostelefonok széleskörű támogatásában vagy a Skype-integrációban rejlik, a rendszer ugyanis bekapcsolja a felhasználókat a Microsoft SkyDrive nevű cloud szolgáltatásába, amelynek segítségével eltárolhatják és megoszthatják személyes anyagaikat. 

Óvatos indulás  A Windows 8 sikere a vezető PC-gyártóknak is elemi érdeke lesz, hiszen az új rendszer fogadtatása náluk is nagyban befolyásolja a jövő évi célszámokat. Az utóbbi időben több elemző is figyelmeztetett rá, hogy a várhatóan októberben érkező Windows-kiadás nem szól majd akkorát, mint ahogy azt sokan remélik. Arra azonban még nemigen volt példa, hogy a számítógépgyártók is kételyeiknek adtak volna hangot – egészen a Dell legutóbbi negyedéves eredményeinek bejelentéséig, amelynek során a cég alapító tulajdonosa fogalmazta meg kételyeit.

Már itthon is elérhető a legbrutálisabb HP egybegép
Június elején jön az utolsó Windows 8 előzetes

Michael Dell szerint a vállalati felhasználók még mindig az egyébként várakozáson felül teljesítő Windows 7 bevezetésével vannak elfoglalva, ezért úgy látja, hogy a kezdeti időszakban nem lehet jelentős eladásokra számítani. Ez egybecseng a BMO pénzügyi csoport elemzőjének véleményével, aki a ZDnet beszámolója szerint nemrég csalódásnak nevezte a Windows 8-at, legalábbis ami a rendszer bemutatkozását illeti. Ez a Dellt is igen kellemetlenül érintené, hiszen a gyártó PC-eladásainak 12 százalékos éves csökkenéséről számolt be első pénzügyi negyedévére vonatkozóan, ami a vállalat egészének eredményeit is 4 százalékkal visszavetette.

Évekig ígérgették a szuperintelligenciát, ma már a hétköznapi felhasználás szépségeiről beszélnek

A Microsoft vezérigazgatójának davosi fellépésén kiderült, hogy valójában közös felelősségünk az MI-buborék elkerülése, és nem az emberfeletti képességekkel rendelkező AGI-ra kell tenni a téteket.
 
Hirdetés

Az ötlettől az értékteremtésig – az üzleti réteg szerepe az adattudományi működésben

Az adattudomány valódi értéke ott válik láthatóvá, ahol az előrejelzések döntésekké, a döntések pedig mérhető üzleti eredményekké alakulnak. Ehhez azonban tudatos üzleti beágyazásra, mérési keretrendszerekre és következetes visszacsatolásra is szükség van.

Vezetői példamutatás és megfelelő oktatás, vállalatikultúra-váltás nélkül gyakorlatilag lehetetlen adatvezérelt működést bevezetni. Cikkünk nemcsak a buktatókról, hanem azok elkerülésének módjairól is szól.

a melléklet támogatója a One Solutions

EGY NAPBA SŰRÍTÜNK MINDENT, AMIT MA EGY PROJEKTMENEDZSERNEK TUDNIA KELL!

Ütős esettanulmányok AI-ról, agilitásról, csapattopológiáról. Folyamatos programok három teremben és egy közösségi térben: exkluzív információk, előadások, interaktív workshopok, networking, tapasztalatcsere.

2026.03.10. UP Rendezvénytér

RÉSZLETEK »

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2026 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.