A győri vállalat, amely többek között a Széchenyi Egyetemet is támogatja, a Szegedi Tudományegyetemmel kötött stratégiai megállapodást.

A vállalatok szeretnének minél közelebb jutni a felsőoktatási intézményekhez, hogy már az egyetemi éveik alatt megfoghassák a majdani szakembereket. Ebbe a trendbe illeszkedik, hogy oktatási és kutatási stratégiai együttműködést kötött az Audi Hungária és a Szegedi Tudományegyetem. A győri vállalat – amely az ott működő Széchenyi István Egyetemet is támogatja – és az SZTE a megállapodás szerint kölcsönösen segítik egymást innovációs és oktatási tevékenységükben. Közös kutatás-fejlesztési projekteket is indítanak, melyek finanszírozására együtt indulnak el állami EU-s vagy nemzetközi szervezetek által kiírt pályázatokon. (A fenti képen Knáb Erzsébet, az Audi Hungária Zrt. személyügyekért felelős ügyvezető igazgatója, és Szabó Gábor, az SZTE rektora a megállapodás aláírása után.)

Az Audi az egyetemen tudományos diákköri és szakdolgozati témákat is meghirdet, ezekbe a szakemberei is bekapcsolódnak témavezetőként, de a doktori képzésben is részt vesznek.

Az SZTE pozíció ezzel ismét javulnak. Korábban szintén stratégiai megállapodást kötöttek a szegedi lézerközponttal, az ELI ALPS-szal, amely mellett a tervek szerint már jövőre megnyílik az egyetem és a szegedi önkormányzat 2,5 milliárd forintos beruházásából épülő inkubátorház, amihez egy innovációs ipari park is társul majd.

Szorosabb kapcsolat az ipar és a felsőoktatás között

Az utóbbi bő egy évtizedben szorosabbá vált a kapcsolat a különböző iparágak és a felsőoktatási intézmények közötti kapcsolat, amely mindkét fél számára egyre inkább létkérdés. A felsőoktatási intézmények így tudják az legfrissebb ipari tapasztalatokat bevinni az oktatásba, a piaci cégek pedig így tudják részben biztosítani a szakember-utánpótlást.

 
Erre fordítják a Horizont 2020 keretösszegét (milliárd euró)
Create your own infographics


Az együttműködés gyakran konkrét piaci projektekre is kiterjed, amely egyben plusz forrásokat is biztosíthat a felsőoktatási intézményeknek. Emellett ilyen együttműködésekre sarkall a Horizont 2020 program is, amely 80 milliárd eurós keretet biztosít a kutatásra és az innovációra – Magyarországnak mintegy 700-750 milliárd forint (kb 2,3-2,4 milliárd euró) jut. Amikor a magyar programot 2014-ben meghirdették, a egészségipar és infokommunikációs szektor mellett mint meghatározó gazdasági szegmensként a járműipar is fókuszba került.

Piaci hírek

MI-vel védenék a britek az internetre szabadított óvodásokat

Az illetékes hatóság felmérése szerint egyre több kisgyerek jelenik meg a világhálón, akiknek a szülei is egyre nagyobb szabadságot engednek a digitális térben.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.