Tajvani lapok megerősíteni látszanak azokat a pletykákat, miszerint az Apple táblagépének új generációja már orvosolja az első iPad-nél felmerült hiányosságokat. A jövő év elejére várt tablet két kamerával, videohívási lehetőséggel és USB-csatlakozóval érkezik.

A tajvani újságírók közel ülnek a tűzhöz, azaz azokhoz a beszállítókhoz, akik például az Apple termékeinek alkatrészeit is előállítják. Ezért az ő értesüléseiket nem szokás félvállról venni.

Most az a gazdasági lap írt az iPad második generációs változatáról, amely többek között elsőként adott hírt arról anno, hogy az Apple táblagépen dolgozik. Az Economic Daily News értesülései szerint még a napokban megkezdődik az iPad 2 gyártása, piacra pedig várhatóan 2011 elején kerül.

Látható fejlődés Ami a részleteket illeti, úgy tűnik, Cupertinóban hallgattak az első szériát ért negatív kritikai megjegyzésekre. A második generációnál már a táblagép mindkét oldalára kerül kamera, így a videobeszélgetés is megvalósíthatóvá válik. Szintén fontos elem az USB-csatlakozó megjelenése, melynek hiányát sokan az iPad egyik legkomolyabb problémájaként aposztrofálták.

Támadnak a táblagépek: mindenki az iPad ellen
Jön a beépített SIM kártyás iPad?

A kijelző méretéről még korábban, de szintén az említett tajvani lap közölt részleteket először. Ha minden igaz, az iPad kicsit összemegy, ugyanis az érintőképernyő átmérője 7 hüvelyk lesz, szemben a mostani, 9,7-es változattal. Érdekes adalék, a BlackBerry táblagépét, a PlayBookot többek között pontosan a kis mérete miatt tartotta életképtelennek Steve Jobs, az Apple irányítója.

Nos, sokat már nem kell várni, hogy kiderüljön, kinek és mennyire fontos a méret.

Ki kell fizetnie a Google-nek az EU-s rekordbüntetést

Egy 2018 óta húzódó ügy végére került pont tegnap azzal, hogy az Európai Unió Bírósága tegnap helyben hagyta a versenykorlátozó intézkedések miatt a Google-re kiszabott 4,1 milliárd eurós EU-s bírságot.
 
A hurráoptimizmusnak régen vége, a fejlesztések sem technikai köntösben zajlanak már, hanem üzleti, jogi és kockázatkezelési megfontolások dominálnak. Belépőben vagyunk a cloud második korszakába.

a melléklet támogatója a ONE Solutions

Egy kormányrendelet alapjaiban formálják át 2026-tól az állami intézmények és vállalatok szoftvergazdálkodási gyakorlatát.

Projektek O-gyűrűje. Mit tanulhat egy projektvezető a Challenger tragédiájából?

A Corvinus Egyetem és a Complexity Science Hub kutatói megmérték: a Python kódok közel harmadát ma már mesterséges intelligencia írja, és ebből a szenior fejlesztők profitálnak.

Rengeteg ország áll át helyi MI-platformra

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2026 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.