Az egyelőre R10 néven futó, szintén fizikai gombsorral ellátott készülék az alacsonyabb szegmensbe kerül.
Hirdetés
 
A kanadai BlackBerry eddig két készüléket tett publikussá, illetve indított el a piacon. A teljes érintőképernyős Z10, valamint a klasszikus, fizikai QWERTY billentyűzettel rendelkező Q10 egyaránt a csúcskategóriába tartozik, ami azt jelenti, hogy az áruk bőven a 100 ezer forintos lélektani határ felett van. De a kiszivárgott fotók alapján a gyártó szeretné azokkal is megismertetni a BlackBerry 10 oprendszert, akik nem tudnak ennyit áldozni egy mobilra.

Műanyagabb lesz  A több helyen, főleg kínai oldalakon feltűnő, majd onnan gyorsan eltűnő fotók szerint elsősorban anyagában lesz visszafogott az R10. A körbefutó fémkeret eltűnik, ahogy a gombsorok közötti csíkokat sem lehet már felfedezni, illetve az egyszerű, sima hátlap is arra utal, hogy az anyagminőségben messze nem lesz olyan érzetünk, mint a Q10 és a Z10 esetében. A Curve sorozat utódjának is felfogható R10 ugyanúgy egy 3,1 colos, 720 × 720 képpont felbontású kijelzővel rendelkezik, mint a Q10, de azt még nem lehet tudni, hogy AMOLED panellel érkezik, vagy egy mezei LCD-t kap.
 

Balra az R10, jobbra pedig a drágább Q10

A neten keringő információk szerint a hátlapi kamera 5 megapixeles lesz, a háttértér mindössze a fele a Q10-ének, vagyis 16 helyett 8 GB-on tárolhatjuk az adatainkat. Ami viszont életbevágóbb, az a RAM mennyiség, mivel ez állítólag nem változik, vagyis szintén 2 gigabájt található meg az R10-ben. Noha a processzorról nincs információ, már a RAM is azt mutatja, hogy igyekszenek odafigyelni a megfelelő sebességre, hiszen ha a memória marad ennyi, akkor a működésben nagy különbségeket nem érezhet majd a felhasználó.

Érkezik a BB10 frisítése  Az akku azonban kisebb kapacitású lesz, mivel a korábbi, 2100 mAh-hoz képest ez az energiaforrás csak 1800 mAh teljesítményű. Maga az akkumulátor nem távolítható el (nyilván ezzel a megoldással is lehet valamennyit költséget megtakarítani), mint a Z10 és a Q10 esetében.
 

Az R10 hátlapja már nem lesz annyira elegáns

Az árról és megjelenésről még nem lehet tudni semmit, de ha érezhetően olcsóbban tudja majd adni a BlackBerry az R10-et, akkor azzal tudja csak igazán javítani az eredményeket a gyártó. A márkához tartozó hír még, hogy elindult a 10-es operációs rendszer frissítésének kiadása, aminek a Z10 tulajdonosok örülhetnek, hiszen az időközben piacra kerülő Q10 eleve ezzel a verzióval jelent meg.

A közel 1 GB méretű 10.1 újításairól hivatalos lista nem jelent meg, de annyit lehet tudni, hogy javítanak a Blackberry Worldön, lesz lehetőség HDR állóképek készítésére, illetve külön-külön beállíthatjuk, hogy mely alkalmazások küldjenek értesítést, vagy sem. A 10.1 elsőként a Fülöp-szigeteken tűnt fel, és várhatóan a következő hetekben, hullámokban megy végig a frissítés az egyes országokon.

BlackBerry Z10 teszt: vegytiszta mobilitás 
Egyre jobban áll az új BlackBerry szénája
Biztató rajtot vett az új BlackBerry

Szórják a pénzt informatikára a cégek

Az IDC előrejelzése szerint több mint 4000 milliárd dollár forgalmat generálhatnak idén a vállalati megrendelések az infokommunikációs szektorban. A kétszámjegyű növekedés motorja természetesen két betű...
 
Hirdetés

Produktivitás mint stratégiai előny: mit csinálnak másként a sikeres cégek?

A META-INF által szervezett Productivity Day 2026 idén a mesterséges intelligencia és a vállalati produktivitás kapcsolatát helyezi fókuszba. Az esemény középpontjában a META-INF nagyszabású produktivitási kutatásának bemutatása áll, amely átfogó képet nyújt a magyar vállalatok hatékonyságáról és működési kihívásairól.

Vezetői példamutatás és megfelelő oktatás, vállalatikultúra-váltás nélkül gyakorlatilag lehetetlen adatvezérelt működést bevezetni. Cikkünk nemcsak a buktatókról, hanem azok elkerülésének módjairól is szól.

EGY NAPBA SŰRÍTÜNK MINDENT, AMIT MA EGY PROJEKTMENEDZSERNEK TUDNIA KELL!

Ütős esettanulmányok AI-ról, agilitásról, csapattopológiáról. Folyamatos programok három teremben és egy közösségi térben: exkluzív információk, előadások, interaktív workshopok, networking, tapasztalatcsere.

2026.03.10. UP Rendezvénytér

RÉSZLETEK »

A Corvinus Egyetem és a Complexity Science Hub kutatói megmérték: a Python kódok közel harmadát ma már mesterséges intelligencia írja, és ebből a szenior fejlesztők profitálnak.

Rengeteg ország áll át helyi MI-platformra

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2026 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.