Havi több ezer forintot spórolhatnak meg az IT- és felhőszolgáltatások havidíjából azok a kis- és középvállalkozások, amelyek a rendszerintegrátor cég üzleti kedvezménycsomagját választják.

Vírusvédelmet, irodai programcsomagot, weblap- és webshop szolgáltatást, valamint ügyfélkezelő szoftvert is a korábbinál olcsóbban vehetnek igénybe a megújult Magenta 1 Businessre szerződő ügyfelek.

Fokozottan árérzékenyek a hazai kkv-k

A T-Systems Magyarország októbertől módosította a kkv-knak szóló üzleti ajánlatának szerződéses feltételeit. Ennek értelmében a kedvezménycsomagot választók új elemként hozzájutnak a Magenta Bónuszhoz is, amelyből IT- és felhőszolgáltatást vásárolhatnak.

A kedvezmény minden hónapban igénybe vehető, ehhez legalább egy üzleti mobil és egy üzleti vezetékes (internet, telefon vagy Nyilvános TV) előfizetés szükséges. A Magenta Bónusszal a következő szolgáltatások havi díja csökkenthető: az O365, az M365, a G Suite, a Norton Security Online, a Cloud CPE Pro, a Webkönnyen és a Mini CRM.

Azok a kkv-ügyfelek, amelyek 1-4 mobil előfizetéssel rendelkeznek, havi nettó 2000 Ft-ot, az 5-nél több előfizetésre szerződők pedig havi nettó 5000  Ft-ot fordíthatnak IT- vagy felhőszolgáltatásokra,illetve azok havidíj-csökkentésére. A módosítások nyomán például a Webkönnyen Business webshop szolgáltatás már egy 3 fős vállalkozás számára is 0 forintos havidíjat eredményezhet – áll a társaság közleményében.

Az üzleti szolgáltató az új ajánlat kidolgozásakor a hazai kkv-k fokozott árérzékenységét vette figyelembe. Ezek a cégek, főként a kisvállalkozások ugyanis ma még nagyon keveset költenek informatikára, és általában a digitális transzformációjukra.
Márpedig a KSH legfrissebb jelentése szerint a Magyarországon működő vállalkozások több mint 99 százaléka tartozik a kkv-körbe, közel 2 millió embert foglalkoztatva. Ezért az ország gazdasági növekedése szempontjából sem közömbös, hogyan halad a kkv-k digitális átalakulása.

Jelentős részük még az egyszerűbb fejlesztéseket is az üzletszerzés és a költséghatékonyság mögé sorolja – emelte ki Bódi Gábor, a T-Systems marketingért felelős vezérigazgató-helyettese. Ezt támasztja alá a Bell Research tavaszi felmérése is, amely megmutatta, hogy a két évvel korábbi megállapításokhoz képest nem sok minden változott. A hazai kkv-k zöme a digitalizációt továbbra is csak sokadrangú kérdésként kezeli.

Aki növekedni akar, többet kell költenie informatikára

A cégvezetőket legalábbinkább a versenytársakkal vívott harc foglalkoztatja, ahol még azért nem feltűnő a digitalizáció hiánya, mert a többiek is hasonló szinten állnak. Hátrébb sorolódik a termékfejlesztés és az ügyfélélmény javítása is, és csak minden negyedik vállalkozás költött az elmúlt egy évben informatikai fejlesztésre, 72 százalékuk pedig az utóbbi két évben egyáltalán nem foglalkozott informatikai korszerűsítéssel.

A legalább 20 főt foglalkoztató középvállalkozások jóval derűlátóbbak: 80 százalékuk számít növekedésre. Ez a kör havonta és átlagosan 1,3 millió forintot költ IT-szolgáltatásokra, de a többségük ennél jóval kevesebbet, 200-300 ezer forint közötti összeget.

Azok a vállalkozások, amelyek mindössze havi 20-50 ezer forintot fordítanak informatikára, inkább stagnálást várnak. A szakértők ennek alapján azt a következtetést vonják le, hogy minél inkább költ egy vállalkozás IT-ra, minél inkább igénybe vesz digitális szolgáltatásokat, annál dinamikusabb fejlődésre számíthat a jövőben.

Ahhoz azonban, hogy a vállalkozások növekedni tudjanak, alapvetően két feltételt kell megteremteniük. Az egyik, hogy minél jobban tudjanak a tényleges bevételszerző tevékenységükre koncentrálni. A másik pedig, hogy megtalálják azokat az értékesítési csatornákat, ahonnan a legtöbb potenciális ügyfelet és vásárlót érhetik el.

A fizetős szoftverek többlethaszna

Az elsőt az irodai szoftverek, a mobilelérés és a felhőszolgáltatások segítik. A már említett felmérés szerint általános irodai szoftvereket a vállalkozások 87 százaléka használ. Az igazi különbség a fizetős szoftverek tekintetében mutatkozik meg: a dinamikusan növekvő vállalkozások 92 százaléka vesz igénybe licenszdíjas irodai szoftvereket, szemben az átlagos 56 százalékkal.

Ez azért fontos, mert a cégek csak a fizetős szolgáltatás keretében jutnak hozzá a biztonságos levelezéshez és az ehhez tartozó nagy tárterületű postafiókhoz – ami például a T-Systems esetében akár 100 GB-ot is jelenthet. Nincs szükségük a nem biztonságos fájlmegosztó szolgáltatások igénybevételére,a felhőben tárolhatják az adatállományaikat. Hozzájutnak fájlszinkronizációhoz, valamint a csoportmunkát segítő alkalmazásokhoz is, mint amilyen a SharePoint.

Mobilitás

A testkamerák felvételei alapján készítene rendőrségi jelentéseket az MI

Pontosabban a Draft One nevű MI-alkalmazás fejlesztője, aki szerint jó ötlet rábízni az ilyesmit a totál megbízhatatlan mesterséges intelligenciára.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.