Új elemmel bővült az Oracle felhőalapú szolgáltatás-portfóliója: a cég szolgáltatásként kínált infrastruktúráját, az Oracle IaaS-t igény szerinti kapacitással rendelhetik az cég ügyfelei.
Az Oracle Dubajban, a CloudWorld rendezvénysorozat első állomásán jelentette be új szolgáltatását, az Oracle IaaS-t (Infrastructure as a Service). Az új szolgáltatás keretében – amely a cég privátfelhő-szolgáltatásokat tartalmazó portfóliójának része – a vállalatok havidíj ellenében teljesen integrált rendszereket (Oracle Exadata Database Machine, Oracle Exalogic Elastic Cloud, Oracle SPARC SuperCluster, Oracle Exalytics In-Memory Machine és Oracle Sun ZFS Storage Appliance) telepíthetnek az adatközpontjaikba, közvetlenül a tűzfal mögé.

Nem csak technikailag előnyös Az Oracle közleménye hangsúlyozta: az új szolgáltatásnak nem csak technikai előnyei vannak, hanem pénzforgalmi, számviteli és szervezési szempontból is vonzó lehet egyes vállalatoknak. Az egyik legkézenfekvőbb pénzügyi előny, hogy szolgáltatás részét képező Elastic Compute Capacity on Demand révén az ügyfelek a változó terhelési igényeiknek megfelelően vonhatnak be vagy kapcsolhatnak ki feldolgozási kapacitásokat.

Ugyanakkor természetesen a helyben működő, privát felhős infrastruktúra teljes körű ellenőrzést és átláthatóságot biztosít a vállalatoknak az informatikai környezetek terén, lehetővé téve azt, hogy megfeleljenek a belső szabályoknak, a törvényi és hatósági előírásoknak, valamint a biztonsági követelményeknek.

Az új infrastruktúra-szolgáltatás része az integrált rendszerű hardverek és a fentebb említett szolgáltatások mellett része a kifejezetten az IaaS-hez tervezett új Oracle PlatinumPlus Services szolgáltatáscsomag. Ennek keretében az Oracle szakemberei minden negyedévben proaktív elemzést készítenek, melyek segítségével az ügyfeleik könnyebben megoldhatják a rendszerteljesítménnyel, az adatbiztonsági előírásoknak való megfeleléssel vagy a rendszer rendelkezésre állásával kapcsolatos problémáikat.

Az igénybe vett rendszerek felügyeletét az ügyfelek saját maguk is elláthatják, de rábízhatják a szolgáltatóra is, ha az Oracle Managed Cloud Services szolgáltatáscsomagot is igénybe veszik.

A CloudWorld keretében az új szolgáltatás Európában is bemutatkozik a rendezvénysorozat londoni és müncheni állomásán.

Oracle alkalmazásfejlesztő bázis nyílik Budapesten
Integrált közösségi csomaggal rukkolt elő az Oracle

Hamarosan robotaxik tudhatják le az Uber-fuvarokat

A fuvarozó cég a tervek szerint az elektromos autókat gyártó Lucid és az önvezető rendszereket fejlesztő Nuro segítségével érné el azt, aminek önálló megvalósításáról még 2020-ban tett le.
 
A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.