Pontosan érkezett a Google böngészőjének újabb főverziója, ami a nagy csomó hibajavítás mellett kényelmesebb PDF-olvasást és online alkalmazásáruházat kínál a felhasználóknak.
Hirdetés
 
A Google csütörtökön tette elérhetővé a Chrome böngésző 8.0.552.215 számú verzióját, amelyben összesen 800 hibajavítást és a szoftver stabilitását növelő változtatást hajtott végre. A Chrome 8 legfontosabb újdonsága mégis a beépített PDF-olvasó, illetve az egyelőre inaktív Chrome Web Store szolgáltatással való kompatibilitás.

Kezes dokumentumok A PDF-olvasó már jó ideje jelen volt a Chrome fejlesztői változataiban, és a Chromium projekt műszaki vezetője szerint olyan simán böngészhetők vele a PDF dokumentunok, mintha csak egyszerű HTML oldalakról lenne szó. Azon túl, hogy a Chrome-felhasználóknak nem lesz szükségük Adobe Reader telepítésére, a böngésző PDF-olvasója az úgynevezett sandboxing technológiát használja. Ez az egyes dokumentumok izolációjával egyfelől biztonságosabb működést eredményez, másfelől növeli a Chrome stabilitását is, hiszen az olvasó összeomlása nem vonja maga után a böngésző összeomlását. Jó hír, hogy a Chrome windowsos fejlesztői változatában már a Flash elemek is a sandboxing technológia alkalmazásával nyílnak meg.

Újabb áruház nyílik A friss verzió másik fontos újdonsága a Chrome Web Store támogatása. Az Google először idén májusban beszélt az online alkalmazásáruházról, amihez eddig csak a fejlesztők férhettek hozzá. A Chrome Web Store-ban a szabványos böngészőkön futó alkalmazásokat és bővítményeket lehet majd megvásárolni és letölteni, a szolgáltatásról pedig annyit tudni biztosan, hogy még az év vége előtt elrajtol - ez azt jelenti, hogy a Chrome 8-at futtató internetezők már heteken belül felfedezhetik böngészőjük felhasználói felületén.

Mindjárt nyit a Google digitális könyvesboltja
A Grouponnak nem kell a Google hatmilliárdja

A Burger King azt is MI-vel ellenőrizné, hogy mennyire kedves a kiszolgálás

A tengerentúlon még az idén elindul az a pilot program, amelynek során az alkalmazottakat hangvezérelt MI-headsetekkel szerelik fel.
 
Hirdetés

Produktivitás mint stratégiai előny: mit csinálnak másként a sikeres cégek?

A META-INF által szervezett Productivity Day 2026 idén a mesterséges intelligencia és a vállalati produktivitás kapcsolatát helyezi fókuszba. Az esemény középpontjában a META-INF nagyszabású produktivitási kutatásának bemutatása áll, amely átfogó képet nyújt a magyar vállalatok hatékonyságáról és működési kihívásairól.

Vezetői példamutatás és megfelelő oktatás, vállalatikultúra-váltás nélkül gyakorlatilag lehetetlen adatvezérelt működést bevezetni. Cikkünk nemcsak a buktatókról, hanem azok elkerülésének módjairól is szól.

EGY NAPBA SŰRÍTÜNK MINDENT, AMIT MA EGY PROJEKTMENEDZSERNEK TUDNIA KELL!

Ütős esettanulmányok AI-ról, agilitásról, csapattopológiáról. Folyamatos programok három teremben és egy közösségi térben: exkluzív információk, előadások, interaktív workshopok, networking, tapasztalatcsere.

2026.03.10. UP Rendezvénytér

RÉSZLETEK »

A Corvinus Egyetem és a Complexity Science Hub kutatói megmérték: a Python kódok közel harmadát ma már mesterséges intelligencia írja, és ebből a szenior fejlesztők profitálnak.

Rengeteg ország áll át helyi MI-platformra

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2026 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.