Megújult a Skydrive: a 2007-ben indított szolgáltatás továbbra is 25 gigabájtos online tárhelyet kínál, de az eddiginél gyorsabban és kényelmesebben.
A Microsoft közleménye szerint a szolgáltatás százmilliós nagyságrendű felhasználói bázist ért el az utóbbi években. A Skydrive alapkoncepciója változatlan maradt, viszont a böngészők fejlődése és a felhasználói szokások alakulása miatt ideje volt újrafaragni a felhasználói felületet.


2011-es sebesség A sebesség terén több fontos fejlesztést is eszközöltek a fejlesztők. Az alapvető feladatok jelentősen felgyorsultak, a mappák megnyitása például az eddigi 6-9 másodperc helyett egy másodperc tört részébe kerül. A fotóalbumok vetítésekor kihasználható a gépbe épített grafikus gyorsítók ereje, és a HTML5, valamint CSS3 által kínált technológiákat is beépítették.

A hivatalos bejelentés szerint a fejlesztés során minden olyan megoldást száműztek, amely lassítaná az oldal betöltését, vagy más módon rontaná a felhasználói élményt. Aki pedig Internet Explorer 9-cel használja a Skydrive-ot, "letűzheti" a számítógép tálcájára, ezáltal a tárolt fájlok gyorsabban elérhetők, az új Office Web Apps dokumentumok (Word, Excel vagy PowerPoint) pedig egyetlen kattintással létrehozhatók.


Ráncfelvarrás Habár a SkyDrive korábban is elérhető volt mind számítógépről, mind mobiltelefonról, eddig a képek, dokumentumok és a fájlok külön aloldalakon (pl. office.live.com, skydrive.live.com, photos.live.com) voltak megtalálhatók. Mostantól egyetlen helyen megtekinthető az adott felhasználó összes anyaga, legyen szó bármilyen típusról is.

A Windows 7-hez igazított kezelőfelület már kitölti az egész oldalt, és a fontosabb funkciók jóval kevesebb kattintással elérhetőek. A reklámok is eltűntek, könnyebb lett a képek, videók és egyéb fájlok közötti keresgélés, valamint az Office Web Apps kezelése.

Szebb a fotók előnézete is, az előnézeti képek már pontosan olyan tájolásban (álló, fekvő vagy panoráma) és képarányban (pl. 3:2, 4:3 vagy 16:9) jelennek meg a képmozaikban, mint ahogy elkészítették őket. Így nemcsak a fotók rendszerezése és kezelése válik egyszerűbbé, hanem az album kinézete is sokkal jobban hasonlít a fotósok által eredetileg elképzeltre.


Kiderült, mikor startol az Office 365
Tipp: 7GB ingyen tárhely a felhőben
Élőben is színre lépett a Windows 8

Önsegítő csoportja már van, de más segítsége még nincs az MI-pszichózisban szenvedőknek

Egyre nyilvánvalóbb, hogy a mesterséges intelligenciával hajtott, emberszerű viselkedésre tanított chatbotok milyen mentális problémákat okozhatnak a felhasználóiknak, akik legfeljebb egymásra számíthatnak, ha komolyra fordul a dolog.
 
A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.