Az ELTE Informatikai Karán működő központ a járványhelyzetre való tekintettel idén online formában várja az informatika iránt érdeklődő gyerekeket. A virtuális táborokra térítésmentesen lehet jelentkezni.

A koronavírus miatt nincsenek könnyű helyzetben a szülők, amikor arról kell dönteni, mivel töltsék gyermekeik a szünidőt. A tartalmas időtöltésre egy lehetséges opció az ELTE Informatikai Karán működő T@T Kuckó által szervezett alkotótáborokon való részvétel.

Hasznos programok

A 9–16 éves gyerekekre szabott foglalkozásokat mindazoknak ajánlják, akiket érdekel az informatika, szívesen megismerkednének az IT-eszközök nyújtotta lehetőségekkel, és szeretnék megtanulni, hogyan alkalmazhatják azokat a mindennapi életben. Az alkotókörök résztvevői az egyes turnusokban hétköznaponként 10–12 óra között találkoznak a virtuális térben, ahol megkapják a vezetői iránymutatásokat. A csapatmegbeszélés után minden vezető további 1 órában elérhető  lesz egyéni kérdések megválaszolására.

A részvétel ingyenes, de az online formátum természetesen néhány alapvető informatikai eszköz meglétét igényli a jelentkezők részéről. A mikrofonnal rendelkező számítógép, internetkapcsolat, gmailes emailcím, Chrome böngésző mellett a szervezők még a jókedvet is felírták a szükséges elemek közé.

Az induló turnusokról az alábbi linkeken olvashatók részletek: 

QAVAR – Virtuális kaland készítés
Programozzunk micro:biteket!
Mobil grafika bárhol, bármikor
Készítsünk saját animációt!
Videószerkesztés mindenkinek

Kuckó az egyetemen

A T@T Kuckót a T@T Labor hozta létre a közoktatás, a tanárképzés és az oktatási technológiafejlesztés további közelítése érdekében. A T@T Kuckó tulajdonképpen egy technológiai játszóházként funkcionál kicsik és nagyok, felhasználók, tanárok, illetve fejlesztők számára egyaránt. A kialakított környezet biztosítja a flexibilis közösségi foglalkozások színterét, legyen az formális iskolai vagy egyetemi óra, nem-formális szakkör vagy műhelyfoglalkozás, illetve informális gyermek vagy családi élményszerző aktivitás. Ugyanakkor a Kuckó helyet ad a legmodernebb technológiák megismerésének és felhasználásának a tanulási folyamatban. Ezek segítségével a hallgatók appokat, egyéb eszközöket, módszertant, tananyagokat és foglalkozásokat dolgoznak ki, melyeket a helyszínen, illetve az internetes felületeken keresztül is lehet terjeszteni, mentorált módon elsajátítani.

Közösség & HR

CIO Hungary Tavasz 2026: túléljük-e az adattá válásunkat?

Kétnapos tavaszi konferenciánk második napján bemutatkozott a Budapesti Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közösen készített kutatásunk a hazai nagyvállalati informatikáról és informatikai vezetőkről, és az is kiderült, hogy melyek lehetnek az MI terjedésének társadalmi hatásai.
 
Hirdetés

Költségcsökkenésből finanszírozott modernizáció

A cloud-native alkalmazások megkövetelik az adatközpontok modernizációját, amihez a SUSE többek között a virtualizációs költségek csökkentésével szabadítana fel jelentős forrásokat.

A szolgáltatásként kínált mesterséges intelligencia és robotizált folyamatautomatizálási megoldások leegyszerűsítik a bevezetést, miközben új kockázatokat is hoznak.

a melléklet támogatója a ONE Solutions

CIO kutatás

Merre tart a vállalati IT és annak irányítója?

Hiánypótló nagykép a hazai nagyvállalati informatikáról és az IT-vezetőkről: skillek, felelősségek, feladatkörök a múltban, a jelenben és a jövőben.

Töltse ki Ön is, hogy tisztábban lássa, hogyan építse vállalata IT-ját és saját karrierjét!

Az eredményeket május 8-án ismertetjük a 17. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Egy kormányrendelet alapjaiban formálják át 2026-tól az állami intézmények és vállalatok szoftvergazdálkodási gyakorlatát.

Projektek O-gyűrűje. Mit tanulhat egy projektvezető a Challenger tragédiájából?

A Corvinus Egyetem és a Complexity Science Hub kutatói megmérték: a Python kódok közel harmadát ma már mesterséges intelligencia írja, és ebből a szenior fejlesztők profitálnak.

Rengeteg ország áll át helyi MI-platformra

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2026 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.