Megkértük a hazai piac néhány meghatározó személyiségét, foglalja össze röviden, milyennek látja az elmúlt egy évet, és mit vár 2019-től. A sort a mozgalmas évet záró Invitech vezérigazgatója, a vállalatot 2015. óta irányító David Blunck folytatja. (A korábban megjelent évértékelő írásokból itt szemezgethet.)
Mozgalmas 2018-as évet tudhat maga mögött a hazai távközlési és IT-piac. Az év egyik legfontosabb eseménye az Invitel Csoport lakossági üzletágának DIGI részére történő eladása volt, amelyet követően az Invitech önálló vállalatként folytatja tevékenységét.
Felhő, kiszervezés, integrál biztonság

David Blunck
vezérigazgató, Invitech
Cégünk 2018-ban dinamikusan fejlődött, növelte ügyfélkörét, árbevételét, és új szolgáltatásokat vezetett be. Az ügyfelekkel folytatott konzultációk alapján 2019-ben a felhő alapú megoldásokra, a kiszervezett vállalati informatikára, és az integrált IT-security megoldásokra kívánunk fókuszálni. Kiszélesítjük új generációs szolgáltatásaink kínálatát is, ezen belül főként az IoT-alapú megoldásaink körét bővítjük. Mindezek alapja az Invitech korszerű optikai hálózata – melyen egyre nagyobb az ügyfelek száma, melyek komplex, konvergens IKT szolgáltatásokat igényelnek.
Terveinket kiváló infrastruktúránkra alapozzuk, ezért továbbfejlesztjük az optikai hálózatot és a felhő platformot. Nemcsak szolgáltatásaink színvonalában, hanem az ügyfelek által szerzett élményekben is a kiválóságot célozzuk meg. Így többek között új, proaktív monitoring rendszereket vezetünk be, mesterséges intelligencia- és robotika alapú megoldásokat kínálunk, és megújítjuk önkiszolgáló portálunkat is.
Költségcsökkenésből finanszírozott modernizáció
A cloud-native alkalmazások megkövetelik az adatközpontok modernizációját, amihez a SUSE többek között a virtualizációs költségek csökkentésével szabadítana fel jelentős forrásokat.
CIO kutatás
Merre tart a vállalati IT és annak irányítója?
Hiánypótló nagykép a hazai nagyvállalati informatikáról és az IT-vezetőkről: skillek, felelősségek, feladatkörök a múltban, a jelenben és a jövőben.
Töltse ki Ön is, hogy tisztábban lássa, hogyan építse vállalata IT-ját és saját karrierjét!
Az eredményeket május 8-án ismertetjük a 17. CIO Hungary konferencián.
Projektek O-gyűrűje. Mit tanulhat egy projektvezető a Challenger tragédiájából?