A Houstonban kialakított hipermodern üzemben a tervek szerint fél éven belül munkába állhatnak a bérlistát nem terhelő gépesített szakmunkások.
Hirdetés
 

Az immár bőven nem csupán iPhone-bérgyártóként emlegethető Foxconn rövid időn belül humanoid robotokat telepít az Egyesült Államokban lévő új üzemébe, amelyben kifejezetten az Nvidia számára fog mesterséges intelligenciához kötődő feladatokra kihegyezett szervereket előállítani. Mindezt a tajvani nagyvállalat elnök-vezérigazgatója erősítette meg a héten egy Nikkeinek adott interjúban.

Young Liu a japán hírügynökségnek azt mondta, hogy "körülbelül hat hónapon belül" elindulhat a szó legszorosabb értelme szerinti robotolás. Mindez abból a szempontból nem tekinthető meglepetésnek, hogy a Foxconn pár napja kiadott közleményében az állt, hogy az Nvidiával kötött partnerségnek köszönhetően egy "új generációs intelligens gyártóüzem" épülhet az USA-ban, amely az amerikai csipgyártó automatizálást segítő platformjai és szoftveres megoldásai mellett "az elsők között fogja bevezetni az Nvidia Isaac GR00T N modellel működő humanoid robotokat”.

Részletekkel nem terhelték a nagyérdeműt

Az viszont a Nikkei anyagából sem derül ki egyértelműen, hogy pontosan milyen típusú robotokról van szó, illetve hogy azokra az összeszerelési munkafolyamat melyik részét bízzák majd. Ahogy azt a Register beszámolója is felveti: az sem teljesen világos, hogy egy frissen felhúzott, azaz a célnak megfelelően rugalmasan alakítható üzemben miért preferálják a humanoid formát. Utóbbi ugyanis bonyolultságánál fogva sokkal több problémát okoz a mérnököknek, mint egy adott helyre és feladatra tervezett automatizált célgép.

Az Nvidia első számú embere ugyanakkor már a májusi Computexen tartott előadásában azt fejtegette, hogy a mesterséges intelligencia és a robotika fejlődése rövid időn belül értelmetlenné teszi az alacsony szintű munkafolyamatokat végző gyári munkások alkalmazását.

Mindez érdekes fényt vet a tajvani vállalat amerikai beruházására is. Donald Trump elnök bizonyosan elégedett azzal, hogy Houstonban épül ki a Foxconn szupermodern komplexuma, de annak már nem feltétlenül, hogy az üzemeltetést a jelek szerint a lehető legkevesebb emberi erőforrás bevonásával igyekeznek optimalizálni.

(Fotó: Foxconn)

Mobilitás

Orvosi kérdésekben még pontatlanabb az MI, ha elkezdenek vele hivataloskodni

Újabb bizonyítékot mutattak rá, hogy a legfejlettebb mesterséges intelligenciának sincs semmiféle koncepciója a valóságról, és az emberekkel sem képes elég hatékony interakcióra.
 
Vezetői példamutatás és megfelelő oktatás, vállalatikultúra-váltás nélkül gyakorlatilag lehetetlen adatvezérelt működést bevezetni. Cikkünk nemcsak a buktatókról, hanem azok elkerülésének módjairól is szól.

EGY NAPBA SŰRÍTÜNK MINDENT, AMIT MA EGY PROJEKTMENEDZSERNEK TUDNIA KELL!

Ütős esettanulmányok AI-ról, agilitásról, csapattopológiáról. Folyamatos programok három teremben és egy közösségi térben: exkluzív információk, előadások, interaktív workshopok, networking, tapasztalatcsere.

2026.03.10. UP Rendezvénytér

RÉSZLETEK »

A PMI Budapest, Magyar Tagozat májusban rendezi meg az Art of Projects szakmai konferenciát. A rendezvény kapcsán rövid írásokban foglalkozunk a projektmenedzsment szakma újdonságaival. Az első téma: mit gondolunk ma a projekttervezésről?

Régen minden jobb volt? A VMware licencelési változásai

A Corvinus Egyetem és a Complexity Science Hub kutatói megmérték: a Python kódok közel harmadát ma már mesterséges intelligencia írja, és ebből a szenior fejlesztők profitálnak.

Rengeteg ország áll át helyi MI-platformra

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2026 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.