A virtuális valóságbanfolytatódik a Telenor digitális oktatási programja, a Hipersuli. Lesz hozzá okosszemüveg és virtuális oktatási anyag is.

Az okostelefonnal használható virtuális szemüvegek oktatásban hasznosítható lehetőségeire indít három hónapos tesztet Hipersuli programja keretében a Telenor.

Egyelőre három iskolában

Ezzel újabb mérföldkövéhez érkezett a mobilszolgáltató digitális oktatási programja, amelynek célja, hogy okoseszközök, elektronikus tananyagok és a mobilinternet segítségével hatékonyabbá tegye a hazai közoktatást – mindezt a gyermekek és pedagógusok aktív bevonásával, képzésével.

A Telenor kezdeményezése tavaly májusban startolt el öt iskola 15 osztályában. A programban 354 gyermek és 32 pedagógus vesz részt. Az iskolák ehhez a Telenortól nagy kijelzős, hibrid gépeket és nagy sebességű mobilnetet kapnak, a Microsoft Magyarország pedig a programba önkéntes alapon bekapcsolódott pedagógusok képzésében vesz részt.

A mai bejelentésen a Hipersuli szakmai vezetője Koren Balázs matematikatanár, oktatásfejlesztő elmondta, hogy a virtuális szemüvegekkel az első körben három iskola három osztályában indulnak el, hogy melyekben, arról a napokban döntenek. (A peogramban a VR eszközök élettani hatásai miatt egyelőre a 13 évesnél idősebb tanulók vehetnek részt.)

Az indulásnál a matematika, a vizuális kultúra, az irodalom, valamint az angol nyelv oktatásában vetik be az eszközet. A matematikában a virtuális eszközök és tartalmak a térszemlélet és a térlátás fejlesztését segítik, ez utóbbi ugyanis a hagyományos eszközökkel nagyon nehéz feladat. A későbbiekben a földrajz, a biológia és a történelem oktatásban is megjelenhet az új technológia. Ezeket eddig elsősorban a felsőfokú képzésben alkalmazták, de előbb-utóbb lejut a közoktatásba is – mondta Koren Balázs.

Jöhetnek a magyar VR-tartalmak

Az oktatásfejlesztő szakember arról is beszélt, hogy a VR szemüvegekhez egyelőre csak külföldi tartalmak vannak, de cél, hogy mielőbb legyen magyar tartalom, amiről két VR-tartalomkészítő vállalkozással is tárgyalnak.

A három hónapig tartó kísérleti időszakban a vállalat és közreműködő szakemberek gyűjtik a diákok és pedagógusok virtuális térben szerzett tapasztalatait és javaslatait a technológia alkalmazhatóságának továbbfejlesztésére. A projekt második lépcsőjében az eszközök eljuthatnak a digitális oktatási program Kórházsuli részébe is, ami a tartós kórházi ápolásra szoruló diákok oktatását segíti – válaszolta a Bitport kérdésére Koren Balázs. A kísérlet további célja, hogy a Hipersuli program a későbbiekben csatlakozhasson egy hasonló globális projekthez, a Google koordinálásával zajló Cardboard programhoz.

Közösség & HR

Biztonsági katasztrófával és kamu statisztikával érkezik a Trumpok okostelefonja

A kommentárok szerint a Trump Mobile T1-es okostelefonja már azzal felülmúlta az előzetes várakozásokat, hogy a jelek szerint tényleg létezik, de a szolgáltató tízszer több megrendelésről számolhatott be a valóságos számokhoz képest.
 
Hirdetés

Az adatkezelés újragondolása 2026-ban: hogyan oldja meg a Synology DS sorozat a valós üzleti kihívásokat

2026-ban a vállalkozások minden eddiginél több adatot generálnak és használnak. Az előrelátó vállalatok ezért újraértékelik a megközelítésüket: mi lenne, ha a tárolás, a biztonsági mentés és az együttműködés egyetlen rendszerben kezelhető lenne?

Önmagukban a sikeres pilotprojektek nem kövezik ki a hosszútávon is jól működő AIaaS- és RPAaaS-használat útját. A szemléletváltáson kívül akad még pár dolog, amit figyelembe kell venni.

a melléklet támogatója a ONE Solutions

Egy kormányrendelet alapjaiban formálják át 2026-tól az állami intézmények és vállalatok szoftvergazdálkodási gyakorlatát.

Projektek O-gyűrűje. Mit tanulhat egy projektvezető a Challenger tragédiájából?

A Corvinus Egyetem és a Complexity Science Hub kutatói megmérték: a Python kódok közel harmadát ma már mesterséges intelligencia írja, és ebből a szenior fejlesztők profitálnak.

Rengeteg ország áll át helyi MI-platformra

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2026 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.