Ezt nem más állítja, mint a kiképzésekért felelős TRADOC parancsnoka, Paul E. Funk tábornok, akit a közelmúltban neveztek ki a terület élére.

Meglepő előadást tartott az amerikai hadsereg kibevédelmi konferenciáján az amerikai szárazföldi haderő kiképzési és doktrinális parancsnoksága, a TRADOC (U.S. Army Training and Doctrine Command) közelmúltban kinevezett vezetője, Paul E. Funk tábornok. A C4ISRNET katonai szaklap beszámolója szerint a tábornok azt elemezte, hogy az amerikai haderő rendelkezik-e azokkal a képességekkel, amelyek egy következő háborúban a győzelemhez szükségesek.

A tábornok válasza egyértelmű nem volt. Szerinte az információs dominancia kiaknázása, alkalmazása nagyon alacsony szinten áll, és hiányzik a koordinált irányítás. Ezért az egyik legfontosabb feladat az, hogy fejlesszék a hadsereg információs stratégiáját. Többek között az eddiginél jóval nagyobb erőforrásokat kell bevonni például az adatbányászat és a riasztási rendszerek fejlesztésébe.

Három kulcsterületet azonosított

A tábornok szerint három olyan terület van, ahol nagyon újra kellene gondolni az információs rendszerek szerepét. Először is a hadsereg nem tudja, hogyan lehet lerombolni a leghatékonyabban a csatlakoztatott rendszereket. Arról sincsenek pontos elképzelések, hogy ha a teljes rendszer egyetlen komponensét megtámadják, az hogyan gyűrűzik tovább a rendszer egészében.

Nagyon kevés információ áll rendelkezésre arról is, hogy a potenciális ellenséges országok mennyit tudhatnak ezeknek a rendszereknek a sebezhetőségéről. Egészen pontosan fogalma sincs az illetékeseknek, hogy potenciális ellenséges hadseregek, csoportok mennyi információ birtokában vannak erről.

A harmadik probléma a tábornok szerint a rendszerek egykori tervezésében van. A hadsereg logisztikai rendszereit úgy építették meg, mintha azok állandóan rendelkezésre állnának, és mindig képesek lennének biztosítani az adatok folyamatos áramlását. Azt egyáltalán nem vette figyelembe, hogy ebbe a folyamatba az ellenséges erők be tudnak ékelődni.

Ehhez már nem elég az ARCYBER

Úgy tűnik, Funk tábornok számára már kevés az, hogy 2010. óta az amerikai hadseregen belül működik egy önálló kibervédelmi egység, az ARCYBER (U.S. Army Cyber Command). Amikor a szervezetet felállították, az volt az elképzelés, hogy ez az egység lesz az a kapocs, amelyen keresztül külső szervezeteket – technológiát és tudást – be tudnak vonni a kibertérben végrehajtandó műveletekhez. Az ARCYBER-nek vannak műveleti egységei is, melyek az elemzési és hírszerzési tevékenység mellett akár (megelőző) támadásokat is végrehajthatnak.

Funk azonban az előadása szerint komplexebben képzeli el a információs technológiák alkalmazását. Szerinte sokkal kiterjedtebben kellene ezeket bevetni, mert csak így képzelhető el, hogy a hadsereg felkészül a multidomain színtéren folyó küzdelemre. Ez a hadviselés egy újabb szintjét jelenti. Míg korábban a földi/vízi és légi hadszíntér összehangolására volt szükség, ma egy háború ezekkel párhuzamosan a kibertérben is folyik. A tábornok szerint ezek összehangolásával lehet megteremteni a hatékonyan működő hadsereget.

Piaci hírek

Van az a pénz... Kivették a kínai App Store-ból a WhatsAppot és Threadset

Peking szerint a Meta két mobil appja nemzetbiztonsági aggályokat vet fel.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.