A Microsoft is belecsap a lecsóba, az Insider-résztvevők már kezdhetik is az end-to-end titkosítással zajló csevegést.

A Microsoft csevegőalkalmazásában is megjelenik a végpontok közötti (end-to-end) titkosítás, vagyis az a fajta biztonságos üzenetküldés, amikor a küldő és a fogadó fél közötti adatforgalom teljes egészében titkosított formában zajlik, a feloldásra pedig csak a végpontokon van lehetőség a felhasználókhoz rendelt publikus és privát kulcsok alkalmazásával.

Bár a Skype-kommunikációt kiszolgáló szerverek eddig is a 256 bites AES titkosítást használtak, lényeges különbség, hogy az end-to-end megoldás nem csak a kommunikációs csatornát védi, hanem a kiszolgálókon tárolt kód is csak azok által fejthető visssza, akik részt vesznek a csevegésben – végső soron maga a szolgáltató sem láthatja, hogy mi folyik a hálózatában.

Most még csak a bennfenteseknek

A Skype ezzel egy fontos és ma már alapvető területen zárkózik fel olyan versenytársaihoz, mint amilyen az Apple iMessage, a facebookos WhatsApp, a Signal vagy a Telegram. Érdemes megjegyezni, hogy a Skype új készsége a hanghívások, szöveges üzenetek, kép-, hang- és videofájlok átjátszására terjed ki, vagyis a videohívásokra egyelőre nem vonatkozik.

A Microsoft oldalain csütörtökön megjelent üzenetből kiderül, hogy a végpontok közötti titkosítással zajló csevegést első körben az Insider program (a legújabb, nem támogatott buildek) résztvevői tesztelhetik. Ők az új privát beszélgetések indításával egymás között kezdhetik meg az adott készülékekhez kötött beszélgetést – értelemszerűen kettesben, vagyis csoportos csevegésre itt nem lesz lehetőség.

A Skype-beszélgetések end-to-end titkosítása az Open Whisper Systems iparági szabványként kezelt Signal kriptografikus protokolljára épül, és a szoftver 8.13.76.8 verziójára van hozzá szükség, amely elérhető az asztali Windows, az iOS, az Android, a Linux és a Mac platformokon is. Arról egyelőre nem szól a fáma, hogy a valóban titkos kommunikáció lehetőségét mikor nyitják meg a Skype teljes felhasználói tábora előtt.

Biztonság

Nem sok mindenkit érdekel az Apple szuperszemüvege

A beszámolók alapján elolvadt az érdeklődés a Vision Pro headsetek iránt, az Apple néhány üzletében szinte nem is keresik a gyártó legújabb hardveres termékét.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.