Oktatási, gyártási és szoftverfejlesztési célokat egyaránt kiszolgálhatnak a valós idejű mélységérzékelésre képes eszközök.

Két RealSense kamerát is bemutatott a chipgyártó vállalat. A D415 és D435 típusjelzésű eszközökkel szinte bármilyen eszköz felruházható 3D-s képességekkel. Az USB-s készülékek ezt a funkciót a vadonatúj RealSense D4-es processzorral érik el.

Elérhető áron

"Napjaink számítógépeinek és digitális eszközeinek többsége kétdimenziós képfelismerésre alapuló gépi látást alkalmaz, de az Intel RealSense mélységérzékelő technológiája révén emberszerű látásmódot kínál számukra" – nyilatkozta a bejelentés kapcsán az cég RealSense csoportjának vezetője, Sagi Ben Moshe.

A kompakt kialakítású, a csomagolásból kivéve azonnal használható kamerákkal a tervek szerint a fejlesztők a korábbiaknál könnyebben hozhatnak létre háromdimenziós, mélységérzékelésre alapuló megoldásokat. Az Intel RealSense SDK 2.0-t támogató kamerák most először keresztplatformos kialakításúak, és a nyílt forrásokon nyugvó RealSense Software Developer Kitre alapulnak.

Olyan új, mélységérzékelést magában foglaló lehetőségeket kínál ezzel a fejlesztők, az OEM-ek és ODM-ek, illetve a rendszerintegrátorok számára az Intel, mint például a 3D-s pontfelhő felvételek megjelenítése, vagy több kamera gyors beállítása és kalibrálása. A két kamera kül- és beltéri használatra egyaránt alkalmas, és a chipgyártó állítása szerint megvilágítási környezettől függetlenül jó képminőséget produkálnak.

Ennek köszönhetően akár nagyobb méretű, virtuális- és/vagy kiterjesztett valóságot támogató drónokon és robotokon is jó szolgálatot tehetnek. Ezeken a területeken alkalmazva a mélységérzékelés új lehetőségeivel az eszközök intelligensebbé válhatnak és eddig nem tapasztalt élményekkel gazdagíthatják tudásukat - vélekedik az Intel.

A kamerák jelenleg előrendelhetőek, áruk 30-40 ezer forint (149 és 145 dollár) között alakul.

Folyamatos a fejlődés a gépi látás területén

Távolodóan az Intel hagyományosan erős üzletágától, a chipgyártó az elmúlt években több olyan befektetést is eszközölt, mellyel a gépi látás területén igyekezett erősíteni piaci pozícióját. 2016-ban Brian Krzanich vezérigazgató hirdette meg az új irányvonalat: lefaragnak minden olyan területet, amely nem hoz elég pénzt, vagy nem segíti a vállalat vezető szerepét a még csak formálódó IoT vezérelte új világban.

Ezzel párhuzamosan megkezdődtek az új irány szellemében a felvásárlások is. Ugyanazon év augusztusában például a mély tanuláshoz saját chipet is fejlesztő Nervana Systemset vásárolták meg 400 millió dollárért, ősszel pedig a gépi látáshoz speciális SoC lapkákat fejlesztő dublini székhelyű Movidiust kebelezték be. 2015-ben 30 százalékos részesedést szereztek a VR és katonai optikai eszközöket fejlesztő Vuzixban, majd teljes egészében felvásárolták az okos szemüvegeket és viselhető eszközöket gyártó Recon céget.

Elengedhetetlen, hogy tartsa a lépést az Intel, hiszen vetélytársai sem késlekednek. Mint azt 2017 végén írtuk, a Google a témát a mesterséges intelligencia irányából megközelítve olyan MI-t alkotott, ami saját magánál jobban teljesít, vagyis az emberi programozás hatékonyságát felül tudta múlni. Tárgyak, pontosabban objektumok valós idejű videóban történő felismerésére trenírozták a NASNet nevű MI-t.

Az önnön fejlesztésére képes AutoML ezt követően felmérte a NASNet teljesítményét és a saját maga által létrehozott MI fejlesztésére használta fel. Több ezerszeri ismétlést követően kiderült, hogy a NASNet az "edzésnek" köszönhetően minden más, számítógépes látás témájában létrehozott rendszert felülmúló képességgel rendelkezik. A Google kutatói szerint átlagosan 82,7 százalékos pontossággal dolgozik, ami minden korábban publikált eredményt lepipál.

Konzumer tech

MI-vel védenék a britek az internetre szabadított óvodásokat

Az illetékes hatóság felmérése szerint egyre több kisgyerek jelenik meg a világhálón, akiknek a szülei is egyre nagyobb szabadságot engednek a digitális térben.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.