Egy kutatócég elemzése szerint ugyanis ekkora többletkeresletet fog támasztani az elkövetkező időszakban a Microsoft Flight Simulator legújabb verziója.

Bár az "utca emberének" a Microsoftról első körben leginkább csak a Windows és az Office, esetleg az Xbox jut az eszébe, Redmond portfóliójában sok más egyéb dolog mellett néhány igen komoly játék is helyet kap. Ezek közül tagadhatatlanul az egyik legsikeresebb cím a Microsoft Flight Simulator. A sorozat annak ellenére lett kiemelkedően sikeres, hogy a repülőgépszimulátor használata egyáltalán nem egyszerű, ráadásul lőni sem kell benne.

Fejlesztésre ítélve

A több évtizedes múlttal rendelkező játék legfrissebb verziója épp a héten debütált, ami kiváló alkalmat adott arra, hogy a Jon Peddie Research publikálja legújabb tanulmányát, amelyben a program hardvereladásokra gyakorolt hatását elemzik. A piacelemzésre szakosodott vállalat szakemberei szerint a Microsoft Flight Simulator 2020 (MFS 2020) az elkövetkező három évben összesen 2,6 milliárd dollárnyi forgalmat generál majd a PC-k és a hozzájuk kötődő különböző alkatrészek, perifériák szegmensében.

Az elemzés szerint a játék iránt érdeklődő közönség alapból is azon vásárlók táborát erősítik, akik a legaktívabbak és a legtöbb pénzt hajlandók áldozni egy-egy új számítógép beszerzésénél. Becslések szerint a játékból 2,27 millió példány fogyhat majd el világszerte. Ebből egy gyors osztással kiderül, hogy átlagosan közel 1150 dollárnyi költést "áraznak be" vásárlóként. Mivel ez az összeg nagyjából a tízszerese a játék árának, így elsőre mindez kicsit meredeknek tűnhet.

Ugyanakkor az előrejelzés jó eséllyel pontos is lehet, hiszen ugyan biztosan nem vesz mindenki új csúcsgépet ezért, de a szimulátor relaisztikus, gyönyörű képi világának zökkenőmentes megjelenítéséhez így is szükség lehet legalább bizonyos elemek (videokártya, memória stb.) fejlesztésére. Arról nem is beszélve, hogy a legnagyobb rajongók nem érik be ennyivel. Náluk a botkormány, a pedál, a VR-sisak, a pilótaülés, vagy éppen több egymás mellé helyezett kijelző mind ott szerepelnek a kedvelt vásárlási elemek listáján.

Még nem is létezik, ami kéne

A repülőgép-szimulátorok jellemzően nagyon komoly feladatokat adnak az őket kiszolgáló számítógépes elemeknek. Olyannyira, hogy korábban sem volt már ritkaság az olyan megjelenés, ahol a friss játékot nem is tudta senki maximális beállítások mellett futtatni, mivel az ahhoz szükséges hardveres elemek még kereskedelmi forgalomba sem kerültek. Valami hasonló miatt van értelme az MFS 2020 esetében is viszonylag hosszú, három évig húzódó hardveres keresletösztönzést kalkulálni.

A Jon Peddie Researc játékpiaci specialistája szerint a szimulátor legnagyobb közvetett haszonélvezője az Intel és az AMD lehet, mivel a program leginkább a CPU-kat állítja extrém terhelés elé. Azok a mostani processzorok, amelyek más típusú csúcsjátékokkal elboldogulnak, a hiperrealisztikus szimulátort már nem feltétlenül képesek magas felbontásban is akadásmentesen futtatni. A CPU-k mellett természetesen a grafikuskártyákra is nagy feladat hárul, így a már említett két csipgyártó mellett ebben a szegmensben az Nvidiának is leesik majd egy csinos összeg.

Konzumer tech

A testkamerák felvételei alapján készítene rendőrségi jelentéseket az MI

Pontosabban a Draft One nevű MI-alkalmazás fejlesztője, aki szerint jó ötlet rábízni az ilyesmit a totál megbízhatatlan mesterséges intelligenciára.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.