Belső informatikai rendszerének erősítésével is támogatni kívánja az az NNG ambiciózus növekedési terveit. Ezért létrehozta a vállalaton belül a CIO pozíciót.
Az NNG Kft., amely a következő három évben a globális autóipari navigációs piacon az iGO Navigációs Szoftverrel 40 százalékos részesedést kíván elérni, két fronton is erősít. Egyrészt folyamatosan bővíti programozói létszámát, másrészt fejleszti belső informatikai rendszerét. Ennek a folyamat első lépéseként létrehozta a CIO pozíciót. A cég első informatikai igazgatója Szabados Gábor, aki áprilisban lépett munkába.

Feladata elsősorban a vállalat üzleti tevékenységét és célkitűzéseit támogató, rendszerszintű információs technológiai fejlesztések irányítása lesz, beleértve az adatbiztonsággal kapcsolatos innovációkat is. Feladata továbbá a vállalat üzleti céljainak megfelelő informatikai szükségletek feltérképezése, az ezzel kapcsolatos stratégiai tervek készítése, valamint az ehhez kapcsolódó információs technológiai célok megvalósítása.

Az informatikus mérnök-közgazdász Szabados Gábor szakmai karrierjét fejlesztőként kezdte. Később projektmenedzserként dolgozott a Siemens bécsi irodájában, a Qualisoftnál és a Lufthansa Systems több nemzetközi irodájában is. Stratégiai IT-vezetői tapasztalatát a Raiffeisen Banknál, illetve legutóbb a UPC Magyarországnál szerezte, ahol többek között az üzleti hatékonyságnövelés érdekében történő IT fejlesztések is hatáskörébe tartoztak.

Innovációs díj a BalaBitnek és az NNG-nek
Újabb létszámbővítésre készül az NNG

Hogyan vezessük be az MI-t szolgáltatásként?

Önmagukban a sikeres pilotprojektek nem kövezik ki a hosszútávon is jól működő AIaaS- és RPAaaS-használat útját. A szemléletváltáson kívül akad még pár dolog, amit figyelembe kell venni.
 
Önmagukban a sikeres pilotprojektek nem kövezik ki a hosszútávon is jól működő AIaaS- és RPAaaS-használat útját. A szemléletváltáson kívül akad még pár dolog, amit figyelembe kell venni.

a melléklet támogatója a ONE Solutions

CIO kutatás

Merre tart a vállalati IT és annak irányítója?

Hiánypótló nagykép a hazai nagyvállalati informatikáról és az IT-vezetőkről: skillek, felelősségek, feladatkörök a múltban, a jelenben és a jövőben.

Töltse ki Ön is, hogy tisztábban lássa, hogyan építse vállalata IT-ját és saját karrierjét!

Az eredményeket május 8-án ismertetjük a 17. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Egy kormányrendelet alapjaiban formálják át 2026-tól az állami intézmények és vállalatok szoftvergazdálkodási gyakorlatát.

Projektek O-gyűrűje. Mit tanulhat egy projektvezető a Challenger tragédiájából?

A Corvinus Egyetem és a Complexity Science Hub kutatói megmérték: a Python kódok közel harmadát ma már mesterséges intelligencia írja, és ebből a szenior fejlesztők profitálnak.

Rengeteg ország áll át helyi MI-platformra

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2026 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.