Elindult az Alphabet biztonsági leányvállalata, a Chronicle első kereskedelmi szolgáltatása, a Backstory – jelentették be az RSA konferencián.

Egy éve állt saját lábra a Chronicle, az Alphabet laborjában (Google X) keltetett kiberbiztonsági cég, amely most elindította első kereskedelmi szolgáltatását, a Backstory nevű biztonsági adatplatformot. A San Franciscó-i RSA konferencián bemutatott platform a különböző védelmi megoldásokból származó adatokat egyesíti egy olyan egységes rendszerben, amely révén a Google felhős infrastrukturális és analitikai képességeire építve lehet kockázatelemzést végezni.

Adat, adat, adat – és gépi tanulás

Mind a mai napig komoly biztonsági kihívást jelent a szervezeteknek, hogy idejében felismerjék a kockázatokat, a lehetséges támadási felületeket, illetve magukat a támadásokat. A hatékony beavatkozás kulcsa ugyanis az, ha sikerül minimalizálni a felderítéshez (time to detection – TTD) és a reagáláshoz szükséges időt (time to resolution – TTR).

Ha például fény derül egy olyan adatszivárgási incidensre, amely valamilyen általános biztonsági résen (például valamilyen szerver operációs rendszer sérülékenységének kihasználásával) történt, a felkészült vállalatok többsége ma is lefuttat egy ellenőrzést, hogy az adott probléma érinthette-e bármikor is a vállalati rendszert, szivároghattak-e azon keresztül adatok. Mivel azonban azok a telemetriai adatok, melyekből ez kiderülhet, legtöbbször csak bizonyos ideig tárolódnak, így sokszor rejtve maradnak ezek a potenciális támadási pontok.

A Backstory viszont lehetőséget ad nagy mennyiségű historikus adat tárolására, így kiszűrhetővé teszi a múltbeli biztonsági eseményeket is. A biztonsági adatplatform egy új réteg a Google felhős alapinfrastruktúráján, lényegében gépi tanulásra épülő SIEM (Security Information and Event Management) rendszer. Egyesíti a különböző védelmi rendszerek adatait, és elemezhető formára hozza. Az ügyfelek a platformra mennyiségi korlát nélkül feltölthetik biztonsági telemetriai adataikat, a DNS forgalmat, az IP-hálózatok forgalmi adatait, a végponti védelmi eszközökből származó naplófájlokat, a proxy naplókat, a SIEM rendszer gyűjtötte adatokat stb. Az adatok egy privát tárterületre kerülnek, így azokhoz csak az adattulajdonos férhet hozzá.

Amikor az adatok felkerülnek a Backstoryba, akkor a platformon azonnal megtörténik az adatok normalizálása, indexelése és elemzése. Ennek során a platform mögött futó analitikai rendszer, amely a Google mesterséges intelligenciájára és gépi tanulási rendszerére épül, korrelációt keres az adatok és a már ismert fenyegetettségek között. Így a biztonsági kockázatelemzők azonnal – a Chronicle ígérete szerint kevesebb mint egy másodpercen belül – képet kapnak a vállalati rendszer esetleges kockázatairól. A fenti példánál maradva például azonnal visszajelzést kapnak a vállalat minden olyan eszközéről, amely bármikor is kommunikált veszélyesnek ítélt IP-címekkel.
 


A gépi tanulás révén a rendszer annál jobb válaszokat ad, minél több adattal dolgozik.

Együttműködésben gondolkodnak

Az elemzéshez alapból a 2012-ben megszerzett Virus Total és az Uppercase adatait használja, de szeretnének más biztonsági cégekkel is partnerséget kiépíteni, hogy a fenyegetettséget minél szélesebb körét tudják vizsgálni. A szolgáltatás bétafázisában már bekapcsolódott a Carbon Black, és a partnerek között van az Avast és a Proofpoint is, melyek fenyegetettségi intelligenciáját szintén beágyazzák a Backstory dashboardjába és analitikai motorjába.

A Chronicle vezérigazgatója, Stephen Gillett hangsúlyozta is a CNBC-nek, hogy a Backstory nem a kibervédelmi cégek konkurenciája akar lenni, hanem sokkal inkább partnere. A platform jellege miatt azonban várhatólag a meglehetősen telített SIEM rendszerek szállítóival fog versenyezni a piacon.

A Chronicle a szolgáltatás legfőbb előnyeként azt hozza fel, hogy az ügyfél oldaláról nem igényel sem beruházást, sem üzemeltetést, és az elemzési időt is radikálisan lerövidíti. Az árazásról nincsenek konkrét információk. A Chronicle oldalán egyelőre csak annyit árulnak el erről, hogy magáért a tárolásért nem kell fizetni, a szolgáltatásért fizetendő díjat a vállalat mérete alapján alakítják ki.

Biztonság

A testkamerák felvételei alapján készítene rendőrségi jelentéseket az MI

Pontosabban a Draft One nevű MI-alkalmazás fejlesztője, aki szerint jó ötlet rábízni az ilyesmit a totál megbízhatatlan mesterséges intelligenciára.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.