A dél-koreai gyártó új márkákat hozott létre kifejezetten a járművekben való felhasználásra.

A Samsung 2011 óta futtatja az Exynos márkanév alatt saját tervezésű és gyártású alkalmazásprocesszorait, amelyekre az emblematikus Galaxy okostelefonok is épülnek. Ezen belül már korábban létrejött az Exynos Auto márka, amely értelemszerűen az autós felhasználásokat célozza – tavaly óta mások mellett az Audi új modelljeibe is a dél-koreai gyártó szállítja az információs és szórakoztató rendszereket.

A járműipari offenzíva azonban csak most indul be, amit a kedden bejelentett új brandek fémjeleznek majd. A Samsung egyrészt szegmentálta az Exynos Auto portfóliót, három alkategóriába sorolva termékeit. Az Exynos Auto V sorozat az infotainment rendszereket, az Exynos Auto A sorozat a fejlett vezetéstámogató (ADAS) rendszereket, az Exynos Auto T pedig a telematikai megoldásokat célozza.

A gyártó mobilos CMOS képérzékelőit tavaly óta összefogó, a csúcskategóriától az olcsó kivitelekig terjedő Isocell márka is növeszt egy új lábat, és mostantól az Isocell Auto brand alatt kínál szenzorokat a járműiparnak. Az Isocell ugyancsak a Galaxy termékvonalból lehet ismerős, tulajdonképpen ez tette fel a Samsungot a digitális képalkotás képzeletbeli térképére, a jövőben pedig az okos autók tájékozódását is segíti majd.

Időben rátelepednek az új aranybányára

Az új Exynos Auto és Isocell Auto megoldásokról egyelőre nem derült ki túl sok, de a Samsung élőben is demózza majd azokat a most induló wolfsburgi International Suppliers Fair (IZB) kiállításon – itt a leírás alapján integrált szórakoztatóelektronikai rendszerek, az említett vezetéstámogató megoldások, autós világítási rendszerek és akkumulátortechnológiák mutatkoznak majd be a közönségnek.

A Samsung 2015-ben állította fel járműipari részlegét, amelynek eredeti célja a gyengülő mobilpiaci eladások kompenzálása lett volna. A vállalat azóta komoly befektetéseket eszközölt az új területen: 2016 novemberében például bejelentette a Harman International Industries 8 milliárd dolláros felvásárlását, tavaly szeptember óta pedig a dél-koreaiak is engedéllyel rendelkeznek az autonóm járművek kaliforniai üzemeltetésére.

Az okos vagy felokosított, de mindenképpen hálózatra csatlakozó járművek egyre jobban hasonlítanak az okostelefonokra, amennyiben a kézi eszközökben már megszokott technológiák köszönnek vissza bennük. A piac domináns szereplőjének pillanatnyilag az ARM architektúra, a gyártók közül pedig az Nvidia tűnik, az Intel pedig – az okostelefonokhoz hasonlóan – egyelőre itt is csak a saját kommunikációjában hasít.

Erre a piacra nyomulna be most teljes szélességével a Samsung is, a vállalat közleménye szerint kipróbált technológiákat alakítva a járműipar speciális követelményeihez. Eközben a vállalat más részlegei (Samsung Display, Samsung SDI, Samsung Electro-Mechanics) is belevetették magukat az autóipari komponensek fejlesztésébe és gyártásába, az OLED kijelzőktől az elektromos hajtású autókba szánt akkumulátorokig.

A testkamerák felvételei alapján készítene rendőrségi jelentéseket az MI

Pontosabban a Draft One nevű MI-alkalmazás fejlesztője, aki szerint jó ötlet rábízni az ilyesmit a totál megbízhatatlan mesterséges intelligenciára.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.