A nagyvállalat a mindössze néhány éve alapított Randori startup felvásárlásával igyekszik teljesebbé tenni kiberbiztonsági arzenálját.

Tegnap, az idei RSA konferencia első napján jelentette be az IBM, hogy pontosabban meg nem nevezett összegért felvásárolja a 2018-ban alapított Randorit. A mindössze négyéves startup olyan megoldásokra specializálódott, amelyekkel a vállalati rendszerekben könnyebben követhető, hol vannak potenciális támadási felületek, legyen szó külső, helyben telepített, avagy felhőalapú eszközökről.

A tervek az, hogy a Randori fejlesztését az IBM QRadar elnevezésű biztonsági platformjának XDR (extended detection and response) képességeivel integrálják, amellyel a remények szerint magasabb szintre emelhető a valós időben végrehajtott fenyegetésfelderítés, illetve az esetlegesen felmerülő problémákra adott válasz. Mindez az IBM olvasatában csökkenteni fogja az új alkalmazások megfigyeléséhez szükséges manuális feladatok mennyiségét, illetve az incidens kezeléséig eltelt időt.

A házasítással olyan megoldás kerülhet az ügyfelek kezébe, amelynek segítségével utóbbiak "belehelyezkedhetnek" az ellenoldal szerepkörébe, kívülről vizsgálva infrastruktúrájukat a lehetséges támadási felületek, potenciális gyenge pontok azonosításának érdekében.

Veszélyesen növekvő kitettség

Márpedig ezek a felületek egyre nagyobb számban vannak jelen a vállalati rendszerekben. Az IBM a felvásárlásról kiadott sajtóközleményben az Enterprise Strategy Group (ESG) kutatását idézi, amely szerint az elmúlt két év során a szervezetek több mint kétharmadánál bővült az infrastruktúrájukban meglévő külső támadási felületek köre. A növekedést a felhőalapú megoldások nagyobb arányú használatával, a harmadik féltől származó megoldások elszaporodásával és a tárgyak internetének (IoT) térnyerésével magyarázzák.

Biztonság

Egyre furcsábbak lesznek a CAPTCHA tesztek, ahogy a gépek is okosodnak

Már nagyon jók például például a fényképek címkézésében, de a logikai összefüggéseken könnyen fennakadnak. Igaz, ezzel így lehet némelyik emberi felhasználó is.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.