A gyógyszeripari óriás az Amazon Web Services olyan szolgáltatásaira építve fejleszté ki felhőalapú megoldások prototípusait, mint amilyen a gépi tanulás, az analitika, az adattárház vagy a cloud biztonság.

Az Amazon Web Services (AWS) és a Pfizer közösen hozna létre olyan felhőalapú megoldásokat, amelyek felgyorsítják az új gyógyszerek fejlesztését, előállítását és elosztását a klinikai tesztek során. Ennek keretei között megvizsgálják, hogy a Pfizer laboratóriumaiban és a klinikai gyártásban vagy az ellátási láncban hogyan alkalmazhatók az AWS analitikai, gépi tanuló, számítási, biztonsági és adattárház-képességei – derül ki a két társaság múlt heti közleményéből.

A Pfizer ettől újszerű és biztonságos kutatási módszereket remél, amelyek tovább növelik a gyorsaságot és a mozgékonyságot a k+f ciklusok egyes lépéseiben, és amelyek az elmúlt kétéves időszakban nyilván még az eddigiekhez képest is felértékelődtek. Néhány konkrét projektben, amelyen az AWS és a Pfizer ár együtt dolgozik, azt vizsgálják például, hogy a prediktív képességek beépítése az AWS gépi tanuló (ML) megoldásaiba hogyan javíthatja az említett klinikai gyártási folyamatot.

A prototípus szintjén egy olyan megoldást is kifejlesztettek az AWS ML technológiáját felhasználva, amelynek segítségével a rendellenes adatpontokat tárják fel a Pfizer szájon át szedhető gyógyszereinek klinikai gyártási platformján. Az AWS szerint a prototípus minimális téves pozitív mellett ad korai figyelmeztetéseket. Egy másik modell örökölt dokumentumokból nyeri ki, értelmezi és dolgozza fel automatikusan az adatokat, hogy ezzel segítse a laboratóriumi kísérletek tervezését.

Egyedül senki sem győzi

A szóban forgó dokumentumok szintetikus kémiai eljárásokkal kapcsolatos adatokat, recepteket, analitikus teszteket, módszerfejlesztéseket, formulákat, klinikai gyártási kampányokat, tételnyilvántartásokat, technológiai transzfert és számtalan más információt tartalmaznak. Fontos tehát, hogy sikeresen rövidítsék le mindezek feldolgozási idejét, ami végső soron nem csak a páciensek kiszolágálását javítja, de az új terápiákat is sokkal gyorsabban juttathatja el a piacra.

Ahogy azt szeptemberben, a gyógyszeripari nagyvállalatok közös MELLODDY platformjának beindítása kapcsán idéztük, a statisztikák szerint a klinikai tesztek fázisába lépő gyógyszerekneknek is mindössze 12 százaléka jut el a kereskedelmi forgalomba, összességében pedig átlagosan 10 évébe kerül, hogy bejárják a hatóanyag felfedezésétől a patikákig vezető utat. Ebből a klinikai tesztek önmagukban is 6-7 évet ölelnek fel, és több milliárd dolláros k+f költséggel járnak.

A MELLODDY platformot egyébként részben ugyancsak az AWS szolgáltatásában hosztolják, és a fejlesztésében résztvevő partnereknél már zajlik az első körben futott folyamtok üzleti és tudományos kiértékelése. A következő két évében a prediktív modell teljesítményének folyamatos javítására koncentrálnak, egyre nagyobb adattömeget töltve a rendszerbe. A MELLODDY konzorciumban a Pfizer pont nem szerepel, de a többi márkához hasonlóan a társaság neve is sok helyen felbukkan az egyre szaporodó iparági együttműködésekben.

Cloud & big data

Nem csak a Reddit próbálja reklámokkal teleszórni saját platformját

A nemrég tőzsdére vitt vállalkozás új hirdetési formát jelentett be, miközben mások a jutalékot megkerülve igyekeznek átlagos posztként eladni a robotok termelte reklámszöveget.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.