Hármas összefogással épülhet ki az a rendszer, amely az Európán belüli repülőutakon szupergyors internetelérést biztosít az utasoknak.

A világ leggyorsabb fedélzeti internetkapcsolatát ígéri kiépíteni három cég az Európán belül közlekedő repülőjáratokon. A rendszer a tervek szerint 2017-ben már élesben bizonyíthat.

Otthoni körülmények

A Lufthansa, a Deutsche Telekom és a brit Inmarsat együttműködésével elindított projekt elméleti maximumként 75 megabites letöltést tesz majd lehetővé a légitársaság kontinensen belül közlekedő járatain. Ehhez a műholdas és a Long Term Evolution (LTE) technológiára épülő rendszereket kombinálják.

A több százmillió eurósra becsült beruházás során a német távközlési vállalat mintegy 300 bázisállomását alakítják át, hogy azok összekapcsolhatók legyenek az Inmarsat új műholdjával. Első körben a szintén német légitársaság járatain tervezik bevezetni a szolgáltatást, de a későbbiekben lehetséges lesz csatlakozni más légitársaságok számára is.

Arról egyelőre nincs konkrét információ, hogy milyen feltételekkel lehet majd ezt a kapcsolatot igénybe venni az utasoknak. A Lufthansa vezérigazgatója annyit azonban elárult, hogy a jegy besorolása (első- vagy másodosztály), illetve a megtett távolság egyaránt befolyásolja majd az árat.

Van, amire nem kell annyit várni

Az európai hibrid-hálózat tesztprogramja ugyan csak két év múlva indul, de a Lufthansánál már jövőre lehetőség lesz a netezésre. Az Inmarsat Global Xpress műholdas technológiájára támaszkodva a társaság európai járatain már jövő nyáron elérhető lesz a szélessávú internet. Ezzel akár streaming szolgáltatások is elérhetőek lesznek, ám telefonálni továbbra sem lehet majd az utazás alatt.

A repülés közben elérhetővé tett internetezésben nagy potenciált látnak a piaci szereplők. Becslések szerint 2024-re a cégeknek az európai repülőgép-fedélzeti internet-szolgáltatásból származó bevétele nagyjából 5,2 milliárd dollárra rúghat.

Közösség & HR

A testkamerák felvételei alapján készítene rendőrségi jelentéseket az MI

Pontosabban a Draft One nevű MI-alkalmazás fejlesztője, aki szerint jó ötlet rábízni az ilyesmit a totál megbízhatatlan mesterséges intelligenciára.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.