A héten várhatóan újabb 700 fős leépítést jelent be a Microsoft. A redmondi szoftveróriás az elmúlt két és fél évben több mint 25 ezer állást számolt fel a költséghatékonyság jegyében.

Csütörtökön hozza nyilvánosságra legújabb negyedéves jelentését a Microsoft, ezzel összefüggésben mintegy 700 alkalmazott nézhet új állás után – állítja a céghez közelálló forrásokra hivatkozva a Business Insider.

Ki lesz a következő?

Ez az elmúlt két és fél évben végrehajtott óriás leépítésekhez és a vállalat 113 ezres összlétszámához képest elenyésző, de belső információk szerint igencsak borzolja az alkalmazottak idegeit. Pedig még csak nagyobb meglepetést sem okozhat a hír, hiszen a mostani leépítés része a tavaly nyári éves jelentést követő 2850 főt érintő elbocsátási csomagnak. A redmondi vezetés akkor jelezte, hogy a közel háromezer állást egy év alatt szüntetik meg.

Ennek nagyobb része már meg is történt, a mostani leépítések a korábbiakkal ellentétben nem egy konkrét üzletágat érintenek, hanem szétszórva a társaság világszerte működő irodáiban, üzleti egységeiben szűnnek meg egyebek mellett értékesítési, marketinges, HR-es, mérnöki és pénzügyi pozíciók.

A redmondi cég átlagosan két hónapot ad az elbocsátott dolgozóknak, hogy cégen belül találjanak maguknak újabb lehetőséget, lelépési pénzként pedig a máshol folytatóknak minden egyes Microsoftnál letöltött fél után kétheti fizetést ajánl.

Minőségi cseréket terveznek

A legutóbbi kisebb létszámú elbocsátások célja már nem a költségcsökkentés, hanem a vérfrissítés, a meghatározott egységekben meglévő képességek naprakészebbé tétele. Ezáltal az összlétszám nem nagyon változik, sőt a céghez közeli informátor szerint a Microsofthoz tartozó LinkedIn jóval 1600 feletti nyitott pozíciót hirdet meg.

Az alig három éve kinevezett Satya Nadella Microsoft-vezér nevéhez a cég történetének legdurvább leépítési periódusai fűződnek, köszönhetően a több mint kérdőjeles Nokia felvásárlásnak. Alig egy évvel az 5,5 milliárd dollárba került tranzakciót követően 2014 nyarán megtizedelte az átvett nokiásokat. Akkor 18 ezer munkahely felszámolását jelentette be, amelyből 12,5 ezer az akkor még több mint 25 ezer főt foglalkoztató Nokia Devices & Services divízió dolgozói közül került ki. Az első  átszervezési kör áldozata lett a 2014-ben még 1600 főt foglalkoztató komáromi gyár is.

A 2015-ös nyár is a leépítésekről szólt, az akkori éves jelentés nyomán 7800 munkahely megszüntetését jelentette be az amerikai nagyvállalat, egy igen nagy összegű 7,6 milliárd dolláros értékcsökkenési leírással egyetemben. Majd ezt követte a tavaly nyári szolidnak tekinthető 3 ezer alatti elbocsátás. Ennek a legnagyobb része is még a Nokia örökség felszámolását jelentette, a finnországi központból mintegy 1350 főnek mondtak fel, amit megspékeltek egy újabb milliárdos értékcsökkenési leírással.

Magyarországon a Nokiával összefüggő gyárbezárást és leépítéseket nem számítva pozitív a mérleg. Mint az itteni leányvállalat kommunikációs vezetőjétől, Szűcs Judittól megtudtuk, a Satya Nadella korszakban 10 százalékkal, nagyjából 20 fővel nőhetett az itteni létszám, főleg a felhő üzletágnak köszönhetően.

Piaci hírek

Kínában már tudnak valamit az Apple MI-s szervercsipjéről

A pletyka forrása egy Weibo-felhasználó, aki korábban is bizonyította: jó helyekről informálódik Apple-ügyekben.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.