Hazai pályán is van nemzetközi perspektíva a kutatásra vágyó mérnököknek. Például az Ericssonnál, amelynek jövőre készül el a új k+f központja az Infoparkban.

Jó néhány évig még biztosan Magyarországon lesz az Ericsson Svédországon kívüli legnagyobb k+f  bázisa, ahol ma már a legújabb technológiai trendek is bekerültek az eddigi távközlési fókuszú fejlesztések közé. Az Ericsson Magyarország ügyvezető igazgatója, Jakab Roland ennek kapcsán elmondta a Bitportnak, hogy a cég magyarországi fejlesztői ma már főként felhő alapú kutatásokkal, így a dolgok internetéhez (IoT), a jövő kommunikációs hálózatához (5G), illetve a big datához kapcsolódó analitikával foglalkoznak.

Mint megtudtuk, idehaza különösen az utóbbi terület kapott nagyobb fókuszt, köszönhetően annak, hogy a technológiát az Ericsson oldaláról megalapozó algoritmust egy itteni doktorandusz fejlesztette ki. Kérdésünkre Jakab Roland elmondta: az Ericssonnál a közelmúltban bejelentett nagyarányú leépítések Magyarországot nem érintették.

Komplex innovációs ökoszisztéma

A beszélgetés apropóját az a mai bejelentés adta, amely szerint az Ericsson Magyarország eddig két telephelyen működő csapata 2017-ben közös, újonnan épülő irodaházba költözik be a budapesti Infoparkban. A 24 ezer négyzetméteres, közel 2 ezer főnek helyt adó, 20 milliárd forint értékű beruházással a svéd anyavállalat a Wing Zrt. bízta meg. Ez a cég építi az Ericsson legnagyobb hazai üzleti partnere, a Magyar Telekom a székházát is.
 


A 25 éve alakult Ericsson Magyarország ultramodern székháza állítólag hazánk legnagyobb infokommunikációs k+f központja lesz, de ide költözik a cég budapesti technológiai inkubátorháza, az Ericsson Garázs, valamint a k+f központ fejlesztőlaboratóriumai, sőt itt kap majd helyet az értékesítés és a szolgáltatási üzletág is.

Az infoparki helyszín fontosságát az adja, hogy az ugyancsak ott megtelepedett egyetemek révén komplex innovációs ökoszisztémát és munkaerő utánpótlást teremt a cég kutatásai számára. Az Ericsson szerint az új épület üzenet is egyben, hogy a társaság hosszú távra tervez Magyarországon.

Ettől annyira modern a dolog

Az új Ericsson Ház úgynevezett LEED Gold környezetvédelmi minősítéssel rendelkezik – azaz mind az öt környezeti kategóriában – környezeti szempontból előnyös elhelyezkedés, vízfelhasználás hatékonysága, energia és légkör, anyagok és anyagi eszközök, belső környezet minősége – fenntartható megoldásokkal épül.
 


És, hogy kicsit irigykedjünk, a bejelentésen bemutatott tervek szerint az új épület kis létszámú és nagyobb befogadó képességű társas terekből, a gyors kommunikációt támogató mini tárgyalókból, az intenzív közös munkát elősegítő, kevés bútort tartalmazó „scrum” szobákból és egy konferenciaközpontból áll. Emellett zöld, belső teraszok, kikapcsolódásra alkalmas rekreációs centrum, éttermek, kávézó várja az ericssonosokat az új helyen.

A közel 2 ezer főt foglalkoztató Ericsson Magyarország tevékenysége három fő részre osztható. Egyrészt a cég az ország egyik legnagyobb telekommunikációs és informatikai kutatással, szoftver- és hardverfejlesztéssel foglalkozó társasága. A második pillér az üzleti területhez tartozó régiós mérnöki szolgáltató központ, ahol a munkatársak a világ számos országában vesznek részt távközlési rendszerek kiszolgálásában, projektek tervezésében, megvalósításában, különböző rendszerek integrációjában. Harmadik fő területként a cég a hazai távközlési szolgáltatók és vállalkozások üzleti partnere, köztük a Magyar Telekom mobilhálózatának szállítója.

Piaci hírek

MI-vel védenék a britek az internetre szabadított óvodásokat

Az illetékes hatóság felmérése szerint egyre több kisgyerek jelenik meg a világhálón, akiknek a szülei is egyre nagyobb szabadságot engednek a digitális térben.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.