Elsőre nem is tartották hibának. Aztán javították. És most újra. De vajon tényleg biztonságban van már a digitális pénzünk?

Jelszóhalász sérülékenységet iktatott ki a PayPal, mellyel egy támadó gyakorlatilag bármilyen OAuth tokent megszerezhetett volna a fizetésre szolgáló appból, ezzel pedig jogosulatlan hozzáférést kaphatott volna az adott számlához. Talán ecsetelni sem kell, milyen következményeket hordozott a sebezhetőség magában.

Antonio Sanso, az Adobe szoftvermérnöke fedezte fel a token kérelemben rejlő, URL-átirányítás kapcsán felbukkanó hibát. Rájött, hogy a PayPal hitelesítőszerverének setupja, ami az OAuth-tokenkérelmeket a fejlesztői dashboardon keresztül kezeli, egy módosítással rávehető, hogy elfogadja a localhostot redirect_uriként, vagyis olyan helyként, ahova a tokeneknek el kellene jutniuk.

Még ha a PayPal pontos egyezés-hitelesítést is hajt végre, a localhost varázsütésszerűen képes teljesen felülírni ezt a hitelesítést, árulta el Sanso.

Nem fontos. Fontos, javítjuk. Nagyon fontos, még egyszer javítjuk!

A PayPal a hónap elején egyszer már megpróbálta eltüntetni a hibát, úgy látszik, kevés sikerrel. Mindez azt követően történt, hogy szeptemberben, amikor a hiba először felbukkant, az online fizetési rendszer azt állította a biztonsági résről, hogy az nem is igazi sebezhetőség.

Annak ellenére, hogy ez már nem az első ilyen jellegű jelentés az OAuth kapcsán. Maga Sanso fordult még 2014-ben a Facebookhoz néhány hasonló, redirect_uri hibával, melyek lehetővé tették OAuth tokekenek eltulajdonítását.

Ezekből okulva az Adobe szoftvermérnöke azt javasolta, hogy minden fejlesztőnek, aki OAuth-ot használ, figyelembe kellene venni felfedezését. A teljes és pontos redirect_uri címeket kell(ene) regisztrálniuk úgy, hogy nem engedélyeznek másodszintű átirányításokat, megvédve ezzel alkalmazásaikat a hasonló problémáktól.

Nincsen 100 százalékos biztonság

Nem ez az első, és vélhetően nem is az utolsó biztonsági hiba, ami a PayPalt érinti. Még tavaly augusztusban fedeztek fel egy elsősorban adatlopásra lehetőséget adó sebezhetőséget a vállalat weboldalán. A dolog azért volt izgalmas, mert júniusban találták a biztonsági rést, és értesítették róla a PayPal biztonsági csapatát, ám ők a javításokkal csak augusztus végére készültek el. A sebezhetőség ún. XSS (cross-site scripting) alapú támadásokra ad módot, ráadásul nagyon egyszerűen. A támadónak arra kellett valahogy rávennie a felhasználókat, hogy kattintsanak egy speciálisan összeállított hivatkozásra.

Ezeknek az eseteknek az elkerülése végett von be külső fejlesztőket rendszerei biztonságának ellenőrzésébe a PayPal. A biztonsági résekre kitűzött vérdíjas módszer nem csak hatékonyabb, gazdaságosabb is a cég számára. Egyrészt a hibákat még azelőtt javítani lehet, mielőtt azt kiberbűnözök kihasználhatnák, másrészt jóval kisebb tesztelő apparátust kell fenntartani.

A PayPal pár éve még egy lépést tett előre ezen a téren. Megváltoztatta biztonsági programjának szabályzatát: immár a fiatalkorúak, azaz 18 év alattiak is beszállhatnak a biztonsági rések elleni küzdelembe.

Biztonság

Nem csak a Reddit próbálja reklámokkal teleszórni saját platformját

A nemrég tőzsdére vitt vállalkozás új hirdetési formát jelentett be, miközben mások a jutalékot megkerülve igyekeznek átlagos posztként eladni a robotok termelte reklámszöveget.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.