Az Egyesült Államok és Kína után Németországban is beindul majd a Tesla járműveinek gyártása, a Berlin melletti üzem a tervek szerint a Model Y termelésébe kapcsolódik majd be.

A Tesla vezérigazgatója, Elon Musk kedden jelentette be, hogy az elektromosautó-gyártó cég Németországban, Berlin térségében tervezi felépíteni következő, Gigafactory 4 nevű gyártóüzemét. A társaság korábban már közölte, hogy egy európai lokációban is gondolkodik, amely az előzetes elképzelésekszerint 2021-ben kezdené meg működését.

Musk egy németországi díjátadón közölte, hogy a gyárat a berlini repülőtérhez közeli helyszínre telepítik majd, a városban pedig a létesítményhez kapcsolódó mérnöki és dizájnközpontot létesítenek. A bejelentésről tudósító Reuters nemrég arról is beszámolt, hogy a Tesla kínai gyártóegysége a megrendelések, a munkaerő és az ellátási lánc bizonytalanságai ellenére is nemsokára megkezdi az elektromos járművek előállítását.

Sanghaj után a Giga Berlin következik

A vállalat nemrég fejezte be legutóbbi, Ggafactory 3 nevű üzemének felszerelését Sanghajban. Ezen felül értelemszerűen létezik Gigafactory 1 és 2 is: az előbbi a 2016 óta üzemel a nevadai Renóban (a fenti képen), és hivatalosan még a mai napig sem fejezték be a fejlesztését, az utóbbit pedig a New York állambeli Buffalóban, a SolarCity egy átalakított létesítményéből jött létre, és alig néhány nappal ezelőtt derült ki, hogy a közel egymilliárd dolláros állami beruházásból 800 milliót voltak kénytelenek leírni a napelemes üzlet elköltöztetésével.

A mostani eseményen a Reuters és a CNBC riportjai alapján kiderült, hogy az új Gigafactory 4, amelyre Elon Musk egy twitter-üzenetben "Giga Berlin" néven hivatkozott, az első körben akkumulátorokat és erőátviteli rendszereket készítene, illetve járműveket szerelne össze a Model Y-tól kezdve. Ez utóbbi a Tesla ötödik személyautó-modellje lesz, amelynek gyártása csak jövőre kezdődik, és a kínai üzem mintájára az európai Gigafactory is a regionális piacokat látná el vele.

Legelőször egyébként 2015 őszén jelentek meg azok a hírek, amelyek alapján a Tesla új gyártási helyszínt keresett magának Európában. Szijjártó Péter külügyminiszter akkor Magyarországot is a jelentkezők közé sorolta, és  állítólag utasította is a New York-i külgazdasági attasét a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) és a Tesla közti kapcsolatok megerősítésére. A dolog azonban a jelek szerint nem így működik, és Magyarország biztosan nem lesz sem az európai Gigafactory, sem az első Hyperloop-vasutak helyszíne.

Legutóbb a nyár végén számoltunk be a Tesla legújabb csúcstermékéről, a Megapack nevű akkumulátorrendszerről, amely az akkori bejelentés szerint nem csak egyszerűbben és gyorsabban lesz telepíthető a korábbiaknál, de már célzottan közüzemi szintű energiatárolási projektekhez tervezték. A rendszer, amelynek legelső kereskedelmi felhasználására Kaliforniában kerül sor, az ígéretek alapján olcsóbban és hatékonyabban lesz üzembe állítható a hagyományos fosszilis erőműveknél a szélturbinákkal vagy napelemfarmokkal való felhasználásban.

Piaci hírek

A Meta elintézné, hogy dinoszauruszok mászkáljanak minden osztályteremben

Még az ősszel megérkezhetnek az oktatási célú eszközök a Quest platformhoz, a gyártó pedig már azt magyarázza, hogy hatékonyabb virtuálisan bejárni egy múzeumot, mint ténylegesen elmenni oda.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.