A támadók szerint több 1,5 millió ember adatai vannak náluk, ennek felét pedig a híradások szerint már áruba is bocsátották.

Egy meg nem nevezett francia kórházban összesen 750 ezer beteg egészségügyi adatai szivárogtak ki, miután egy kibertámadás során hozzáfértek az elektronikus betegnyilvántartó rendszerhez. A "nears" vagy "near2tlg" nevet használó támadók saját állításuk szerint más egészségügyi intézményeket is célba vettek Franciaországban, és a fentieken felül több mint 1,5 milló ember betegnyilvántartásához fértek hozzá. A hacker azt állítja, hogy feltörte a Software Medical Group MediBoard szoftverének feltörésével.

A gyártó eddig annyit erősített meg, hogy a bűnözők valóban feltörtek egy MediBoard-fiókot, de ezt nem a szoftver sérülékenységének vagy hibás konfigurációjának tudják be, hanem a kórházból ellopott hitelesítő adatok felhasználásának – sőt az érintett adatokat sem ők kezelték, hanem azokat is a kórházban tárolták. A BleepingComputer beszámolója szerint a Software Medical Group november 19-én észlelte a kibertámadást, és a laphoz eljuttatott levelében is hangsúlyozza, hogy nincs közvetlen köze az adatvesztéshez.

Ami kikerült, az már kint is marad

Az incidens a cikk alapján azután kapott nyilvánosságot, hogy a hekkerek olyan hozzáféréseket kezdtek árulni, amelyek állításuk szerint különböző francia egészségügyi intézmények (Center Luxembourg, Clinique Alleray-Labrouste, Clinique Jean d'Arc, Clinique Saint-Isabelle, Hôpital Privé de Thiais) elérését jelentette a MediBoard platformhoz. Ezen keresztül pedig azt kínálták a vevőiknek, hogy betekintést szerezhetnek a kórházak orvosi és számlázási információiba, sőt módjuk lesz a feljegyzések ütemezésére és módosítására is.

A bűnözök annak bizonyítására bocsátották eladásra az összesen 758 912 beteg adatait, hogy valóban hozzáfértek a MediBoard-fiókokhoz. A szóban forgó rekordok a BleepingComputer szerint neveket, születési dátumokat, lakcímeket, telefonszámokat, emaileket, orvosi rendelvényeket és a páciensek egészségügyi kártyatörténetét is tartalmazták. Ezek értelemszerűen akkor is az adathalászat, a csalás és a manipuláció kockázatát hordozzák az érintett személyekkel szemben, ha nem találnak rájuk vevőt, csak simán közzéteszik az interneten.

Biztonság

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.