Egy indiai veterán bugvadász komoly hiányosságra bukkant a közösségi oldal rendszerében. Átszámolva több mint 4 millió forinttal hálálta meg a Facebook.

Az informatikai vállalatok, szoftvercégek esetében bevett szokás az úgynevezett fehérkalapos hackerek szolgálatainak az igénybe vétele. Ennek egyik legjobb módja, ha pénzdíjjal jutalmazzák a biztonsági hibák, rések "becsületes megtalálóit". Egy fiatal indiai szakember igen aktív ezen a területen, és valóságos vagyont söpört már be.

Nyitva volt az aranykapu

A hétköznapokon IT-biztonsági mérnökként dolgozó Anand Prakash legutóbb a Facebook rendszerében talált egy könnyen kiaknázható kiskaput. Az alábbi, mindössze néhány perces videóban pontosan be is mutatja, hogyan tudta kijátszani a közösségi oldal fiókkezelő rendszerének hiányosságát. A végül sima próbálgatásos módszerrel megtalált biztonsági kóddal gond nélkül belépett saját adatlapjára úgy, hogy nem használta az érvényes jelszavát. 

 

 

Az mbasic.beta.facebook.com és a beta.facebook.com oldalaknál fennálló biztonsági hibáról természetesen azonnal értesítette a céget, amely néhány napon belül jelentkezett is nála. A válaszlevélben a köszönet mellett a hírek szerint egy 15 ezer dolláros honorárium is lapult, ami nagyjából 4,2 millió forintnak felel meg.

Nem kispályás

A mostani fogás ugyan szép summának tekinthető, de Prakash az elmőlt években ennek sokszorosát tette zsebre hasonló találatoknak köszönhetően. A veterán bugvadász becslések szerint körülbelül 150 ezer dollárnál járhat, amivel az egyik legjobban kereső szakembere ennek a területnek.

A sok pénzhez nem csak tehetség és tudás szükségeltetik, hanem rendkívüli kitartás és szorgalom is. A fiatal indiai mérnök szinte minden jelentős vállalatnál kopogtatott már felfedezéseivel. A teljesség igénye nélkül: a Twitter, a Google, a Blackberry, az Adoba, a Nokia, a SoundCloud és a PayPal is az "ügyfele" volt már. Prakash munkabírására jellemző, hogy tavaly ő jelentette a negyedik legtöbb hibát a Facebooknak, miközben a Twitter hasonló listáján a második legtermékenyebb fehér kalapos hackerként szerepel.

Biztonság

A vezérigazgatók egyszerre imádják és rettegik az MI-t

A CEO-k közül megdöbbentően sokan hoztak már üzleti döntéseket a ChatGPT válaszaira alapozva. Az első számú vezetők fele szerint pozíciójukat idővel teljesen átveszik az algoritmusok.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.