Az iOS, az Android és a Windows Phone alá elérhető összesen 1,2 millió alkalmazás nagy része tulajdonképpen halott: a fejlesztők nem frissítik, és a felhasználók sem kíváncsiak rá.
A mobilteszt-szolgáltató StarDust hétfőn közzétett tanulmánya a három jelentős mobil ökoszisztéma mögött álló alkalmazás-piactereket, vagyis az Apple App Store-ját, a Google Play áruházát és a Microsoft Windows Marketplace-ét vizsgálta, összehasonlítva egyebek mellett a rajtuk található alkalmazások számát, illetve az új appok megjelenésének rátáját és jövedelmezőségét. A cég az appok teljes, 1,2 milliós darabszámát "alternatív forrásokból" származó adatok alapján határozta meg, amelyek eltérnek az áruházak üzemeltetőinek külön-külön is milliós nagyságrendű adataitól – ennek oka, hogy utóbbiak a valaha feltöltött összes programot ide számítják, ami nyilvánvalóan nem egyezik az aktuálisan hozzáférhető appok számával.

Nagy részük valóban értéktelen A StarDust anyagából kiderül, hogy az App Store 617 ezres választékában az alkalmazások 65 százalékát még egyszer sem frissítették, és tíznél is kevesebben értékelték. A Google Play 484 ezer termékének esetében ugyanez az arány 41 százalékos, míg a Windows Marketplace-en elérhető 156 ezer app 69 százaléka süllyedt a totális érdektelenségbe.

50 százalékban
fizetősek az Apple App Store alkalmazásai, míg a Google Play-en csak harmad részük, a Windows Marketplace-en pedig 13 százalékuk kerül pénzbe
Összességében elmondható, hogy az alkalmazások fele soha nem fog frissülni, vagyis nem éri el a felhasználás – és a megtérülés – minimális szintjét sem. Annál is inkább, mivel az értékelések legnagyobb része általában a megjelenést követő két héten belül érkezik: az iOS esetében a vélemények 80 százaléka 18 nap alatt, az Android és a Windows Phone háza táján pedig 16, illetve 13 nap alatt befolyik.

Sok az eszkimó A tanulmány szerint nagyjából 5 ezer letöltés kell ahhoz, hogy egy mobil app nyereséget kezdjen termelni feljesztőinek, ebből a szempontból azonban még mostohább a helyzet. A Google Play-en például tízből hét alkalmazás sosem éri el ezt a letöltési mennyiséget, így a milliárdnyi androidos eszköz korántsem jelent könnyű pénzt a kiadóknak, legyen szó pénzért kínált vagy ingyenes, a reklámbevételekre építő alkalmazásokról.

Csatatér lett a windowsos YouTube appból
Vírusos járvány az androidos készülékek körében

A fejlesztők ennek ellenére sem csüggednek, hiszen naponta majdnem 2400 új app jelenik meg, amelyek 41 százalékát iOS, 47 százalékát Android, 12 százalékát pedig Windows Phone alá írják. A kiadók számát és a piacra újonnan belépő fejlesztőket tekintve az App Store magasan vezet, ugyanakkor az androidos appokat rendszer sajátosságaiból adódóan sokkal gyakrabban frissítik.

A végeken tesztelték a világ nélküli orosz világhálót

Az orosz hírközlési hatóság kezdeményezte próba során Dagesztán, Csecsenföld és Ingusföld egyes területein vált elérhetetlenné a külvilág. Beszámolók szerint a retesz a legtöbb VPN-megoldáson is kifogott.
 
A software defined network már évek óta velünk él. Csak idő kérdése volt a koncepciót kiterjesztése a WAN-okra.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.